15 yeni otel yatırımı geliyor!

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Ağustos ayında toplam 26 konaklama merkezi için yatırım teşvik belgesi düzenlendi…

Ağustos ayında toplam 26 Konaklama merkezi için Yatırım teşvik belgesi düzenlendi. Teşvik belgelerinin 16 tanesi komple yeni Otel yatırımından, 7 tanesi öğrenci yurdu yatırımlarında, bir tanesi Otel revizyonundan, bir tanesi öğrenci yurdu revizyonundan ve bir tanesi de yaşlılara yönelik yardım merkezi yatırımından oluştu. Yatırımlar için verilen teşvik belgelerinin toplam tutarı ise 204 milyon TL olarak açıklandı. Yeni yatırımlarla birlikte Türkiye’de 2 bin 400 daha hayata geçecek.

15 YENİ OTEL GELİYOR

Tebliğde 15 yeni otel yatırımı için teşvik belgesi düzenlendi. Bunlardan 2 tanesi 5 yıldızlı, 6 tanesi 4 yıldızlı, 6 tanesi 3 yıldızlı ve bir tanesi de Butik Otel yatırımından oluşuyor.

Ağustos ayında en büyük Yatırım teşvik belgesini 38 milyon TL ile İstanbul‘a 120 yataklı ve 4 yıldızlı bir otel yapacak olan Copera Turizm alırken, yine İstanbul‘a 5 yıldızlı ve 444 yataklı bir otel yapacak olan Özgüney Turizm için de 18,5 milyon TL’lik yatırım teşvik belgesi düzenlendi.

Bir başka 5 yıldızlı otel yatırımı da Bolu’ya geliyor. Taksim Otelcilik, Bolu’da 373 yataklı bir otel yapmak için 18 milyon TL’lik yatırım teşvik belgesi aldı.

Kaynak:Turizgüncel.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir