216 konut tek binada olacak!

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Manisa Birlik Genel Başkanı Mustafa Pala, düzenlediği basın toplantısı ile projesine başlayacakları 216 konutun tanıtımını yaptı. Mustafa Pala, tek bina altında 216 konutu 1+1 olarak inşa ederek, en kısa süre içinde sahiplerine teslim edeceklerini söyledi.
Manisa Birlik Genel Başkanı Mustafa Pala, tek bina üzerine inşa edilecek olan 216 adet 1+1 konutun tanıtımını yaptı. Mustafa Pala, 1+1 konutların en kısa süre içinde tamamlanarak sahiplerine teslim edileceğini belirterek, proje içerisinde Konut başına bir araç düşecek şekilde 3 katlı yer altı otoparkının da bulunacağını söyledi. Pala, yaptığı açıklamanın ardından Arsa sahipleri ile birlikte Konut üretim Sözleşmesini imzalayarak, ‘Hedefe Kilitlen’ duvarına asma kilit astı.

KONUT ÜRETMEK BİZİM İŞİMİZ

Manisa Birlik Genel Başkanı Mustafa Pala, kendilerine konut kooperatifçisi değil de Kent kooperatifçisi olarak tanımladıklarını belirterek, Konut üretmek bizim işimiz. Konut edinmek isteyenlerin, bankacıların, Arsa sahiplerinin ve yüklenicilerin güvenini kazanabildiğimiz ve kısa sürede konutları üretip ortaklarımıza teslim edebildiğimiz için çok mutluyuz. Konutu çevresiyle bir bütün olarak düşündüğümüzden, ağaçlara, anıtlara ve sosyal donatılara önem verip öncelikle ürettiğimizden kendimizi Kent Kooperatifçisi olarak tanımlıyoruz. Bu nedenle Manisa Birlik yeni kentler kurar diyoruz. Manisa‘da ilk bahçeli konutları ve 1+1 konutları biz ürettik.

Yapacağımız 216 konut ile ürettiğimiz 1+1 konut sayısı 616’ya ulaşmış olacak. Manisa‘da ortaklarımızın desteği ile ilkleri gerçekleştirerek sağlıklı kentleşmede adeta destan yazıyoruz. Kurulup arsa bulamayan, bulduğu arsada konut üretimini başlatamayan, Kredi bulamayan ve yükümlülüklerini yerine getirmeyen, yıllarca sürerek kooperatiflere duyulan güveni yok eden kooperatiflere baktığımızda, Manisa Birlik ve Birlik ortağı kooperatifler başarılıdır diyebiliriz. Çünkü biz 12-18 ay gibi kısa bir sürede konutları yüzme havuzuyla, bahçesiyle, sosyal donatıları ve heykelleriyle birlikte üretip ortaklarımıza teslim ediyoruz. Başarımızın sırrı, yaptığımız işi önemsememizde, sağlanan güven ortamında ilgili Kurum ve kuruluşlarla üretken bir işbirliği başlatıp sürdürebilmemizde gizlidir” dedi.

MANİSA BİRLİK ÜÇPINAR’DA

VİLLA YAPACAK

Pala, 216 adet 1+1 konutun üretimiyle birlikte, Üçpınar’da kendi dalında örnek gösterilecek, ileri teknolojilerin kullanılacağı 12 adet 4+1 villanın yapımına da başlanacağını ifade ederek” Başta, bize güvenerek kooperatiflerimize konut edinmek için ortak olanlara, bizi destekleyen bankalara, konut üretmemiz için arsalarını bize veren arsa sahiplerine, projelerimizi yapan mühendislerimize, inşaatlarımızı yapan yüklenicilere ve yapılarımızın teknik denetimini yapan denetim firmalarına ve elemanlarına, kooperatiflerimizin yöneticilerine ve Manisa Birlik çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum. Bu üretken işbirliği ve dayanışma olmasaydı, bu denli güzel konutları ve Yeni Manisa‘yı bu kadar kısa sürede üretemezdik” dedi.

HEDEFE KİLİTLENDİLER

Mustafa Pala, 216 adet 1+1 konutu Cemre Konut Yapı Kooperatifinin üreteceğini belirterek, açıklamasının ardından arsa sahipleri Muammer Şıktaşlı, Ali Danyel Hamidoğulları, Mehmet Nedim Uyaroğlu, Hıdır Koldemir ve Abdi Şimdi ile birlikte Konut üretim Sözleşmesi’ni imzalayarak, konutların en kısa sürede bitirilmesine odaklanmayı simgeleyen asma kilitleri Hedefe Kilitlen’ duvarına astı. Kaynak:manisahabergazetesi com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir