3. köprü yerine 4 tüp geçit

- Kategori: Emlak Haberleri, Ulaşım Haberleri
@Proje Lansman

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’a üçüncü havalimanının gereksiz olduğunu, Sabiha Gökçen’in genişletilmesiyle ihtiyacın karşılanacağını savundu.

Üçüncü Köprü projesini de ‘rant yaratma projesi’ olarak niteleyen Kılıçdaroğlu, bunun yerine 4 tüp geçit önerdi. Önceki akşam ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) iftarına katılan ve EGD Başkanı CelalToprak’ın moderatörlüğünde soruları yanıtlayan CHP Genel Başkanı Ülker Grubu’nun üçüncü köprünün geçeceği bölgeleri önceden öğrenip Arazi topladığına ilişkin haberleri takip ettiğini belirterek, “Bu arazilerin hesabının sorulmalı Asıl sorun önceden haber verilmesinde” dedi. Başbakan Erdoğan’ın ‘kamu bankası’ ‘özel banka’ ayrımcılığı yaptığını belirten CHP Genel Başkanı şunları söyledi: “Kamu bankası ile özel banka ayrımı olamaz.

‘Paranı şu bankadan çek şuraya yatır’ demek de suçtur. Savcılar hareket geçmeli. ‘Kredi kartlarını kullanmayın’ dedi ama kendi cebi kredi kartı dolu” Kamuoyunda, Ak Parti’nin ekonomiyi ‘müthiş’ yönettiğine dair algı olduğunu ancak bunun gerçek olmadığını ileri süren Kılıçdaroğlu, 1950-2001 arası yıllık ortalama büyümenin 2002-2012 arasındaki ortalama büyümeden daha yüksek olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, ekonominin sanıldığından daha kırılgan olduğunu savunarak, “Fed’in başkanı bir laf söyler biz kırılganlık yaşarız. Merkez Bankası ise artık özerk değil. Faiz kararını, Başbakan ile konuşarak aldı. Dünya biliyor ki bu banka artık siyasi otoriteye göre karar veriyor” dedi. Başbakan Erdoğan’ın faiz lobisi çıkışlarını da eleştiren Kılıçdaroğlu, “Dünyanın en yüksek faizini veriyorsun sonra da lobi arıyorsun. Bu Başbakan ‘Reel faiz sıfır olacak’ dedi. Siz hiçbir iktisat kitabında reel faizin sıfır olduğunu okudunuz mu? Ben duymadım” dedi.

Sarıgül’ü sizden takip ediyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu‘nun Türkiye’nin başını belalaya soktuğunu savundu. Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ı da Hitler’e benzetti. Başörtülü adaylara da kapılarının açık olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül hakkındaki ‘bir soruyu da “Hiç bir ilişkimiz yok. Biz de, aramızdaki ilişkiyi sizden öğreniyoruz. Sayın Sarıgül, kendine göre başarılı bir Belediye Başkanı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir