3 yeni havaalanı hizmete giriyor!

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Temmuz ayında seferleri başlayacak olan Bingöl, Kastamonu ve Şırnak havalimanları ile hizmet verilen havalimanı sayısı 52 olacak.
Ekonomik gelişimini hızla sürdüren ve bu gelişimi 81 ile yaymayı amaçlayan Türkiye, tüm illere havalimanı yapılması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar içerisinde yer alan ve yapımı 1959’da tamamlanan ancak yeterli yolcu olmadığı gerekçesiyle hizmete açılamayan atıl durumdaki Kastamonu havalimanı‘nda, 5 Temmuz’da Uçakseferleri başlıyor.

İnşaat çalışmalarına 2010 yılında yeniden başlanan ve tamamlanarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü’ne teslim edilen Havaalanı, bölgeye hizmet edecek. Kastamonu ve civarındaki turistik bölgeler ile Ilgaz Kayak Tesisleri’ne Ulaşım kolaylığı sağlayacak havalimanından ilk etapta Kastamonu-İstanbul seferleri düzenlenmesi planlanıyor.

Bölgenin topoğrafik ve stratejik konumu göz önüne alınarak inşa edilen Şırnak Havalimanı ise bölgeye emniyetli, hızlı ve konforlu ulaşımı sağlamak amacıyla Temmuz ayının sonunda hizmete girecek. Havaalanı, Şırnak il merkezine 60 kilometre, Cizre ilçe merkezine ise 13 kilometre mesafede bulunuyor.

Bingöl ve yöresinin hava ulaşımı ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılması planlanan Bingöl Havalimanı da Kentmerkezine yaklaşık 20 kilometre mesafede bulunuyor. Çeltiksuyu mevkisinde bin 59 metre rakımında Arazi üzerinde yer alan havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 500 bin olacak. Bingöl Havalimanı da Şırnak Havalimanı gibi Temuuz ayı sonunda hizmete girecek.

Kaynak: Büyüyentürkiye.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir