Ağustos ayı şampiyonu Beşiktaş oldu

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Hurriyetemlak.com Emlak Endeksi açıklandı. Ağustos ayı şampiyonu Beşiktaş oldu

Hürriyetemlak.com’un ağustos ayı emlak endeksi açıklandı. Verilere göre son bir ayda İstanbul’un yükselen ilçeleri arasında Beşiktaş başı çekiyor.

Türkiye’nin emlak portalı Hurriyetemlak.com‘un ağustos ayı emlak endeksine göre son bir ayda İstanbul’da satılık konut fiyatlarının en çok arttığı ilçe Beşiktaş oldu. İlçede fiyatlar yüzde 8.6 oranında yükseldi. Fiyat artışlarında ikinci sırada yüzde 7.2 ile Ataşehir, üçüncü sırada ise yüzde 5.3 ile Zeytinburnu var.

Konut fiyatları arttı

İstanbul’un Ağustos 2013 itibariyle satılık konut bazında metrekare ortalaması 2.294 TL’ye ulaştı. Yıllık artış oranı ise yüzde 19’u buldu. Kiralık konutlara bakıldığında ise ortalama metrekare fiyatı 15 TL seviyelerinde seyretti. Kiralıklarda yıllık artış ise yüzde 15’i buldu. Tüm bu artışlar paralelinde İstanbul’da bulunan konutların amortisman süreleri ise ortalama 13 yıl olarak belirlendi.

Türkiye’nin diğer 4 büyük ili incelendiğinde ise; Ankara’da metrekare ortalama satış fiyatı 1.222 TL, İzmir’de 1.571 TL, Antalya’da 1.194 TL, Bursa’da 1.114 TL olarak görüldü. Türkiye genelinde satılık konut fiyat ortalaması ise 1.823 TL seviyesinde yer aldı.

Arnavutköy‘de arazi fiyatları artmaya devam ediyor

Üçüncü köprü ve üçüncü havalimanının değer kazandırdığı Arnavutköy‘de fiyat artışları sürüyor. Son bir ayda arazi fiyatları Arnavutköy‘de yüzde 1.9 yükseldi. İkinci sırada ise yüzde 0.7 ile Silivri geliyor. Ticari gayrimenkulde ise lider Esenyurt. İlçede fiyatlar yüzde 8.5 yükseldi. Artışlarda ikinci sırada yüzde 4.3 ile Beşiktaş, üçüncü sırada yüzde 2.4 ile Kadıköy bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir