Alfa Turkuaz’da Mutlu ve huzurlu müstakil bir yaşam

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Şehirden uzaklaşmadan doğanın tam ortasında huzurlu ve keyifli bir hayatın şifreleri Alfa Turkuaz’da…

Türkiye genelindeki 24 bayisi aracılığıyla pek çok üst düzey İnşaat projesine imza atan Alfa Yapı, Turkuaz projesiyle ev kavramına farklı bir boyut katıyor. Dizaynıyla alışılmış kalıpların dışına çıkarak ferah, hava hacminin ve yaşam konforunun arttırıldığı bir yapıda dizayn edilen Turkuaz’da peyzaj ve kusursuz Mimari tasarım ile her binanın özel yaşam alanlarına saygı gösteriliyor.

Ayrıntılardaki zarafet Kent merkezine yakın ama kaosundan uzak konforlu mimarisiyle sakinlerine huzurlu yaşam alanları sağlayan Turkuaz projesinde, 12.000 metrekarelik özel tasarımlı peyzaj alanı, 500 metrekare büyüklüğündeki yüzme ve süs havuzları, her eve ait özel bahçesi, saunası, kaliteden taviz vermeyen iç dekorasyonu, yerden ısıtma ve soğutma sistemleri ile farklılığını ortaya koyuyor.

Daha fazla alan kazanmak için ferahlıktan ödün verilmeyen Turkuaz evlerinde 9,5 metre yüksekliğinde tavanlar mevcut. Evlerin net metrajını 400’e çıkarmak yerine projede net 330 metrekare büyüklükte ama çok daha ferah ve konforlu evler dizayn edilmiş.

Her günü tatil keyfiyle yaşayın “Müstakil bir hayat” sloganı ile yola çıktık. Apartman hayatını değil, müstakil bir hayat isteyenler için sadece içinde oturulacak değil, yaşanacak evler ve alanlar inşa ediyoruz. Bu tarz bir hayat isteyenlere böyle bir yaşam vaat etmiyoruz, bunun sözünü veriyoruz” diyen Alfa Yapı Genel Müdürü Beycan Kinaş, Avrupa’nın en büyüklerinden biri olan Sasalı doğal yaşam Parkı’na yalnızca 1 kilometre uzaklıktaki Turkuaz’da, ev sahiplerinin her günü tatil havasında yaşayacaklarını dile getiriyor.

Ulaşım kavramının pek çok proje için hayati derecede önemli bir karar verme unsuru olduğuna da işaret eden Kinaş, “Projemizin konumu ve çevre yollarına yakınlığı sayesinde İzmir içi ve çevresindeki her noktaya rahatlıkla ulaşma imkanı var. Zaten projemizin öne çıkan ilk özelliği olarak kent merkezine çok yakın,
kent gürültüsünden çok uzakta olmasını vurgulamıştık. Karşıyaka’ya 5 dakika mesafede olmasına rağmen şehrin kargaşasından çok uzakta olması sayesinde
“Müstakil bir hayat” isteyen ama şehirden
de uzaklaşmak istemeyenler için en uygun lokasyon olduğu söylenebilir” diyor.

Referans proje Turkuaz’ın ilk projeleri olması nedeniyle kendileri için bir referans proje niteliğindeolduğunu kaydeden Beycan Kinaş, “Turkuaz, hiçbir şekilde kısa vadeli ticari kaygı gütmeden, zevk alarak yaptığımız bir proje. Kısa vadeli ticari kaygı gütmüyor olmamız bize müşteri beklentilerini karşılayabilme ve yeni trendleri göz önünde bulundurma konusunda serbestlik sağlıyor” şeklinde konuşuyor.

Maksimum kalite Potansiyel müşterinin kaliteden ziyade fiyata odaklanması nedeniyle İnşaat şirketlerinin uygun maliyetle projeler yaratabilmek için kaliteden ödün verdiklerini hatırlatan Kinaş, sonuç olarak kalitesiz, müşterinin beklentilerini karşılamayan sorunlu binalar yığını ortaya çıktığını, sektörün en önemli sorunun da bu olduğunu vurguluyor.

Alfa Yapı olarak üst düzey malzeme ve işçilik kalitesine, konfora, çevre düzenlemesine sahip, ancak makul fiyatlarla ev yapmak amacıyla yola çıktıklarını belirten Kinaş, “Bir projeyi bitirip evleri teslim etmenin, devamında o projeyi seçen müşterilerin memnuniyeti olmazsa çok da anlamlı olmadığına inanıyoruz ve bu felsefe ile müşterilerimizin beklentilerini fazlasıyla karşılayacak evler üretmek için yoğun bir çaba harcıyoruz” diyor. Yaşamdan zevk almasını bilen, günün koşuşturmasını arkasında bırakarak, mutlu ve huzurlu vakit geçirmeyi düşleyen herkesi Turkuaz’ı görmeye davet eden Kinaş, 2014 Ocak ayında projelerinde yaşamın başlayacağı bilgisini de veriyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir