Ali Bostancı İnşaat 2014’te yeni projelere başlıyor!

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Yılın ilk beş ayında 270 daire satışı yapan Ali Bostancı İnşaat, bu yıl temelini atacağı yeni projelerin satışına 2014 yılında başlayacak

Yılın ilk beş ayında 270 daire satışı yapan Ali Bostancı İnşaat, bu yıl temelini atacağı yeni projelerin satışına 2014 yılında başlayacak. Bu yıl yüzde 10 büyüme bekleyen firma, dış kaynak kullanmadan konut ve inşaatta büyümeye odaklandı.

Bursa’da inşaat sektörü denilince akla gelen ilk isim olmayı hedeflediklerini söyleyen Ali Bostancı Grup Genel Müdürü Sedat Kızılcıklı, koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alarak, sağlam zeminlerde güvenli ve konforlu yaşam alanı inşa etmek için çalıştıklarını ifade etti. Aylık ortalama 500’ü aşkın kişiye istihdam sağladıklarını söyleyen Kızılcıklı, devam eden projeler hakkında da bilgi verdi. Yıldırım Millet Mahallesi’nde 740 konutluk Bursa Reel projelerinin devam ettiğini belirten Kızılcıklı, projenin ilk etabı olan 350 konutu bu yıl sonuna kadar teslim edeceklerini kaydetti. Kızılcıklı, Hamitler’de de 350 konutluk projeyi bitirme aşamasında olduklarını anlattı. Mudanya’da bu yıl birinci etabı 150 konutluk Falez Evleri Projesi’nin hazırlıkları içinde olduklarına da değinen Kızılcıklı, “Her daireden denizin görülebildiği, yüzme havuzu ve kapalı otopark olanaklarıyla lüks ve konforlu yaşam alanı sunacağız. Proje aşamasında yabancı mimar ve akademisyenlerden destek aldık. Yer sahipleriyle anlaştık ve sözleşme imzaladık. Birinci etabı 150 konut olan bir proje hazırlıyoruz” dedi. Kızılcıklı, şöyle devam etti: “Projede 1+1, 2+1, 3+1 daire seçenekleri olacak. Mudanya önümüzdeki yıllarda sayfiye yeri olarak daha da gelişecek. İstanbul’a ve Bursa merkeze yakınlığı Mudanya’yı bir cazibe merkezi haline getirecek”

Bu yıl 850 konut üretecek

Ali Bostancı İnşaat‘ın, 1984 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir kuruluş olduğunu hatırlatan Kızılcıklı, kurulduğu günden itibaren 7 binin üzerinde konuta imza attıklarını, bu anlamda uygun fiyatlarla insanlara modern yaşam alanları sunan, TOKİ misyonuyla hareket eden bir firma olduklarını söyledi. Sedat Kızılcıklı, şunları kaydetti: “Bu yıl yeni projelere başladık. 850 kadar konut üreteceğiz. Geçen yıl elimizdeki daire stoklarını eriterek 876 konut teslimi yaptık. Yer sahipleriyle beraber bu rakam bin 100’ü geçti. Kurumlar Vergisi sıralamasında Bursa’da 11’inci sırada yer aldık. Geçen yıl şirketin toplam büyümesi yüzde 10 civarında oldu. 6 bin 280 kişilik sigorta primi yatırdık. Yani geçen yıl her ay 523 kişi istihdam ettik. Bu yıl da yüzde 10 civarında bir büyüme bekliyoruz”

Bu yıl başlayacakları projeleri 2014 yılında teslim etmeye başlayacaklarını belirten Kızılcıklı, önümüzdeki iki yıl büyüme oranlarının daha da artacağını öngördüklerini ifade etti. Kızılcıklı, Sakarya, Afyon, Kocaeli gibi illerde de konut projeleri için araştırmalarının sürdüğünü kaydetti.

Kaynak: Kobiden

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir