Ataşehir Emlak Rehberi

- Kategori: Bölge Analizi
İstanbul’un Anadolu Yakasının yükselen değerlerinden biri olan Ataşehir, şehrin 39 ilçesinden biridir. 2008 yılında Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar’dan belli mahallelerin katılımıyla ilçe statüsü kazanan semt, finans merkezi olma özelliği gösterir.

İlçenin nüfusu 400 bin civarındadır. Sosyo ekonomik derecesi A- olan ilçede yaşam standartları oldukça yüksektir. 2+1 ortalama 100 metrekarelik bir dairenin satış fiyatı 250 bin TL’den başlayarak konumuna göre değişiklik gösterir. Yine aynı özelliklere sahip bir dairenin kira fiyatıysa bin 600 TL civarındadır.

Pek çok önemli alışveriş merkezine ev sahipliği yapan ilçe, prestijli konut projelerinin de tercih ettiği bölgelerden biridir. Etkinlik ve sanat faaliyetleri açısından zengin bir bölge olan Ataşehir, spor kulüpleri açısından da geniş seçeneklere sahiptir. İlçede bulunan parklar gölet ve şelalelerle zenginleştirilmiştir.

Ataşehir Ulaşım; açısından oldukça zengin alternatiflere sahip olan semt TEM otoyolunun üstünde yer alır. Kadıköy ve Üsküdar’dan ilçeye kolay ulaşım imkânı mevcuttur. Kadıköy-Kartal metrosunun Kozyatağı durağında inenler istedikleri her yere kolay bir şekilde ulaşabilir.

Ataşehir’de Eğitim; anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve lise açısından oldukça zengin seçeneklere sahip olan ilçede özel okul seçenekleri de çok fazladır. Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşkesi ve Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Yerleşkesi ilçe sınırları içerisinde yer alır.

Ataşehir Sağlık Hizmetleri; devlet ve özel hastanelere ev sahipliği yapan Ataşehir, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’ni de sınırları içinde ağırlar.

Ataşehir Konut Sektörü; ilçenin batı tarafından yer alan arazilerin daha uygun fiyatlara sahip olması prestijli konut projelerinin burayı tercih etmesini sağlamıştır. Bu bölge Batı Ataşehir olarak adlandırılır. 2012 yılında kurulan Ülker Sports Arena da Batı Ataşehir’ dedir. İstanbul’un en büyük camisi de bölgede bulunur. Konut fiyatlarının her geçen gün arttığı ilçe yeni ev almak isteyenlerin, evini değiştirmek isteyenlerin ve yatırımcıların ilgi odağıdır. Karma projelere ev sahipliği yapan Ataşehir inşaat firmaları için gözde bir adrestir. Bölgede yer alan kaliteli konut projelerine örnekler verilebilir.

Brandium Ataşehir; 1+0 daireler satışa sunulmuştur. Projede fiyatlar 276 bin TL’den başlar.

Terra Ataşehir; 1+1’den 4+1’e kadar farklı büyüklüklerde dairelerin olduğu projede fiyatlar 226 bin ila 668 bin TL arasındadır.

Ağaoğlu My Towerland İstanbul; 2+1’den 4+1’e kadar farklı büyüklüklerde daire seçeneklerine sahip olan projede satış fiyatları 732 bin ila 1 milyon 521 bin TL arasında değişir.

Egal İstanbul; 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerine sahip olan projede fiyatlar 550 bin TL seviyelerindedir.

Facebook Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Bahçelievler Emlak Piyasası

Avrupa Yakasında Bakırköy, Küçükçekmece, Güngören ve Bağcılar ile