Bağcılardan metroya binip Kartal’da ineceğiz

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Metronun hizmete girdiğini söyleyen Çağırıcı, “Hemşehrim Bağcılar’dan Kartal’a kadar metro hattını kullanarak gidebilecek” dedi.
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Sancaktepe Mahallesi’ndeki “Halk Meclisi”nde halkın karşısına çıkarak gerçekleştirdikleri yatırımları anlattı. Tamamlanan projeleri de fotoğraflarla anlatan Çağırıcı, Bağcılar’ı cazibe merkezi haline getirdiklerini söyledi. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında çok önemli projeler hazırladıklarını da kaydeden Çağırıcı, konuya yakın ilgi göstermelerinden dolayı hemşehrilerine teşekkür etti. Proje kapsamında dönüştürülecek binalarda Otopark ve çocuk oyun alanları ile bahçelerinin de bulunacağını belirten Çağırıcı, buna ilaveten depreme dayanıklı inşa edilecek binaların maddi değerinin de ikiye katlanacağını kaydetti. Çağırıcı, Kentsel Dönüşümün gerçekleşmesiyle hırsızlığın, çevre ve gürültü kirliliğinin de çözüleceğini söyledi.

Sancaktepe Mahallesi’ndeki Çarşı Caddesi’ni baştan başa yenileyip ışıklandırdıklarını hatırlatan Çağırıcı, sağlık ocağı binasının ihalesinin yapıldığını ve projesinin hazırlandığını belirtti. Sağlık Ocağı’nı Olimpik Park’ın karşısına inşa edeceklerini belirten Çağırıcı, Bağcılar Meydanı’nın tamamen yenileneceğini ifade etti. Başkan Çağırıcı, “İstanbul’un en büyük meydanını Bağcılar’da yapıyoruz. Taksim Meydanı’ndan daha büyük olacak. İstanbul’un en kaliteli binalarından birisi olacak.” diye konuştu. Metro deneme seferlerinin başarıyla tamamlandığını da kaydeden Çağırıcı, Metromuz hizmete girdi. Tüm Bağcılar adına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a şükranlarımı sunuyorum” dedi. Bağcılar Metrosu, bütün metrolara entegre olacak. Buradan metroya binen bir kişi Kartal’a kadar gidebilecek. İstanbul’un metrolarının tamamını kullanabilecek.” diye konuştu.

Konuşmasının ardından hemşehrilerinin sorunlarını dinleyen Başkan Çağırıcı, kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Bir kadının su ile ilgili sorusu üzerine Başkan Çağırıcı, şu ana kadar İSKİ suyundan ne zehirlenme ne de bir hastalık vakası yaşanmadığını söyledi. Musluk suyunu rahatlıkla kullanabileceğini söyleyerek kendisi de program esnasında İSKİ’nin suyundan içti.

Ak Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise 20 yıldır sürdürülen bu geleneğin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Hemşehrilerim yöneticileriyle karşılıklı konuşarak sıkıntılarını paylaşıyor. Bu demokratik yönetimin en güzel örneğini oluşturuyor.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir