Başkent’te Kentsel Dönüşüm Zirvesi

- Kategori: Kentsel Dönüşüm
Son yıllarda büyük bir inşaat hareketliliğinin yaşandığı Ankara’da, kentsel dönüşümde de atağa geçildi.

Son dönemlerde İstanbul’la yarışır hal alan konut projeleri, gelişen piyasalarda yatırımcılara birbirinden özel avantajlar eşliğinde sunuluyor. Türkiye’nin en kalabalık 2.şehri olan Ankara, göç alan iller sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor. Başkent’teki yerleşim şehrin iki ucuna doğru kayarken, özellikle Çankaya gibi şehrin kalbinde yer alan bölgeler de yatırımcılar tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Artan konut projeleri şehre olan ilgiyi artırmakla kalmıyor, çevre illerden de yatırım alıyor. Lüks iş merkezlerinin ve nitelikli projelerin beklenen talebi görmesi, kentsel dönüşüm çalışmalarının da hızlanmasına yaradı.

Gecekondular Dönüşüyor

Ankara’da hayata geçirilen konut projeleri,  farklı özellikleri sayesinde şehrin dokusunu değiştirmeyi başarıyor. Eski semtlerin değer kazandığı şehirde gecekonduların hızla yenilendiği projeler yatırımcılara ve hak sahiplerine cazip ödeme seçenekleriyle sunuluyor.

  • Kentsel dönüşüm projeleriyle belli bölgelerin eski imajının yenilenmesi ve modernleşmesi sağlanıyor.

Ankaralılar merkezden uzak olmasına rağmen lüks ve nitelikli konutlara yöneliyor. Sabit gelirli ve iş güvencesi yüksek olan bir nüfusa sahip olan Ankara, bu özelliğiyle proje sahibi şirketler açısından da güvenilir bir satışın en önemli adresi olarak görülüyor.

Geçtiğimiz yıllara kadar sadece yerel inşaat şirketlerinin hayata geçirdiği projeler, bugün yerini markalı konut projelerine bırakıyor. Son yıllarda inşaatta atağa kalkan ve dev projelere ev sahipliği yapan Ankara; kuleleri, ormanları, yeşillikleri ve hatta yapay olarak hazırlanan marinasıyla yatırımcıların ufkunun açılmasını sağlıyor.

Facebook Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Anadolu Yakası’nda Kentsel Dönüşümün Parlayan İlçeleri

Maltepe Belediyesi, sıfır gökdelen zihniyetiyle örnek bir kentsel