Bayrampaşa Emlak Rehberi

- Kategori: Bölge Analizi
Gaziosmanpaşa, Eyüp, Zeytinburnu ve Esenler ile komşu olan ilçe, Bulgaristan’dan gelen göçmenlerin yerleşim alanıdır.

İstanbul büyük otogarının bölgede yer alması hem trafik hem de ziyaretçi sayısı açısından ilçenin yoğunlaşmasına neden olur. İlçe toplamda 11 mahallede bulunur. Ortalama nüfus 270 bin civarındadır. Nüfusun sosyo ekonomik derecesi B’dir. Civarda çok sayıda ve büyük metrekareli AVM olmasına rağmen mahalle aralarında devam eden alışveriş talebi küçük mağazaların yaşamasına imkân tanır.

Bayrampaşa’da Ulaşım; bölgeye İstanbul’un her yerinden İETT otobüsleri, halk otobüsleri, metro veya minibüslerle kolay ulaşım sağlanır.

Bölgenin gayrimenkul yatırım analizi yapıldığı zaman her geçen gün değerlendiği dikkat çekmektedir. Bayrampaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 10 yılda %285 oranında bir artış göstermiştir. Satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve rakamlar 314 bin TL seviyesine ulaşmıştır.

Bayrampaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut aylık kira fiyatları, son 10 yılda %492 oranında bir artış göstermiştir. Kiralık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve rakamlar 1.450 TL seviyesine ulaşmıştır.

Bayrampaşa Yatırım Geri Dönüş Süresi

Bayrampaşa’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ila 40 yaş arasındadır. İlçede yaşayanların %63’lük kısmı evli ve kalan %37’lik kısmı ise bekârdır.

  • Bayrampaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş süresinin 17 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Bu süre İstanbul ve Türkiye ortalamalarıyla hemen hemen aynıdır.

Bayrampaşa Güncel Konut Projeleri

Pashador; Baumann Teknik tarafından hayata geçirilen projede yaşam devam etmektedir. 70 ila 210 metrekare büyüklüğündeki dairelerin fiyatları 486 bin TL’den başlar ve 3 milyon 800 bin TL’ye kadar yükselir.

Birlik Life; Birlik İnşaat tarafından tamamlanan projede dairelerin tümü satıldı. 123 ila 180 metrekare büyüklüğündeki daireler bölgeye modern bir hava katıyor.

Paşakonağı; Bakırcı Yapı tarafından tamamlanan projede dairelerin tümü satıldı. 143 ila 240 metrekare büyüklüğündeki daireler bölgedeki modern hayatın yeni adresi.

Hayat Tepe Suites; Özak GYO tarafından tamamlanan projede yaşam devam ediyor. 40 ila 72 metrekare büyüklüğündeki dairelerin satış fiyatları 340 bin TL’den başlıyor ve 780 bin TL’ye kadar yükseliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir