Belediyeler TOKİ’ye zorluk çıkarıyor

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

AK Parti İzmir Milletvekili Şengül, başta Büyükşehir olmak üzere belediyelerin, TOKİ’nin İzmir’de konut yapmaması için her türlü zorluğu çıkardığını söyledi

AK Parti iktidarıyla birlikte kentlerin çok hızlı bir şekilde modernize olduğunu ve çağa uygun yeni binalar inşa edildini savunan İzmir Milletvekili Aydın Şengül, “AK Parti Hükümeti döneminde TOKİ, ülke genelinde toplam 551 bin Konut inşa etti.

Ne yazık ki İzmir, kısa zamanda sağlanan bu hızlı yapılaşmadan yeterince nasiplenemedi. Bunda en büyük engel ise belediyelerdir. TOKİ’nin gelmemesi için kanunların kendilerine sağladığı her türlü uygulamayı devreye soktular. TOKİ konutları hizmete girse bile, diğer alt Yapı hizmetlerini yeterince yapmadılar.

İzmirlilerin yoğun Konut talebine karşılık TOKİ, belediyeler yüzünden buna yeterince cevap veremiyor” dedi. Bugüne kadar TOKİ’nin İzmir‘de yaklaşık 50 bin konut yapması gerekirken, bu rakamın 10 bin civarında kaldığını söyleyen Şengül, sözlerini şöyle sürdürdü: “Basi siyasi hesaplarla, Büyükşehir ve İlçe belediyeleri bu hizmete ket vurdu.

Bakıyorsunuz İstanbul‘da TOKİ’nin yaptığı konut sayısı 60, Ankara’da 69 bin civarında. İzmir bırakın bu 2 büyük şehri Bursa, Kayseri ve Konya‘nın dahi gerisinde kalmış. Bursa’da 18 bin , Kayseri’de 12 bin Konya‘da 14 bin civarında. Belediyeler TOKİ’nin ucuz konut yapmasından ve vatandaşın bundan yararlanmasından siyasi açıdan rahatsızlık duyuyor. Bu yüzden de her türlü engellemeyi yapıyorlar”

Kaynak:Sabah

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir