Bodrum Yaka Taş Evleri mimarisiyle övgü topluyor!

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Bodrum Yaka Taş Evleri, bölgenin geleneksel mimarisini yaşatma bilinciyle, geçmişin deneyimlerini modern inşaat teknolojileriyle birleştiriyor.
Yüzyılların bilgi birikimi ile bölgenin coğrafyası, iklimi ve çevre koşulları dikkate alınarak yapılmış, sağlam, kullanışlı ve dayanıklı Bodrum’un taş yapıları, günümüzün ihtiyaçları da göz önüne alınarak “Yaka Taş Evleri”nde yeniden hayat buluyor.

Bodrum Yarımadası’ndaki taş ocaklarından çıkan doğal taşları kullanan, taş ustalarının tek tek yontup, el emeğiyle inşa ettikleri evleri en son yapı teknolojileriyle donatan Yaka Evleri, “el yapımı” olmasının yanı sıra doğa dostu olmasıyla da öne çıkıyor.

Geniş bahçeler içinde, teraslar hariç 83 m2’den 181 m2’ye değişen farklı büyüklüklerde olan, Bodrum’un iklimi göz önüne alınarak yapılan müstakil evler, tamamen taş örme 50 cm’lik duvarları, mükemmel yalıtımı, sağlıklı ve güvenli olmasının yanı sıra, yaz – kış enerji tasarrufu sağlıyor.

24 evlik butik bir proje olan Yaka Evleri’nde her ayrıntı düşünülmüş ve özel bir çözüm geliştirilmiş. Yüksek tavanlı, ferah, kullanışlı mekanlara sahip evler, bakım masrafı çıkarmayan kaliteli malzeme kullanımı, insanı merkeze koyan tasarımı, mimarisi ve mühendisliğiyle övgü topluyor.

Bodrum’da yaşadığınızı hissedeceğiniz Yaka Tas Evleri’nin bir başka özelliği, her bir evin sahibinin beğenisini yansıtan ayrıntıları. Evlerdeki banyo – mutfak seramiklerinden, bahçe musluklarına kadar pek çok malzeme, ev sahipleri tarafından kendi zevklerine uygun olarak seçilebiliyor. Bu ürünler, Bodrum’daki özel atölyelerde, size özel üretiliyor.

Geçmişten günümüze aktarılan bilgi, deneyim ve değerlere önem veren, doğaya saygılı bir anlayışla yapılan Yaka Evleri, inşası sırasında bölgeye ait bitki örtüsünün korunmasına ayrıca önem gösteriyor. Bu nedenle, inşaat sırasında arazide bulunan 40- 50 yıllık zeytin ağaçları korunuyor ve evlerin yapımı tamamlandıkça ağaçlar yeniden yerlerine dikiliyor. Yaka Evleri’nin çevre düzenlemesi, zeytin ağaçlarının yanında, bölgenin bitki örtüsü dikkatte alınarak tasarlanıyor. Böylece evlerin yapımı bittiğinde, Yaka Evleri’nde oturanlar doğal bir cennette yaşama şansına sahip oluyor.

Yaka Taş Evleri sahiplerinin bir başka ayrıcalığı da, arzu ettikleri takdirde kendi sebze-meyvelerini yetiştirebilecekleri, özel olarak ayrılmış bir tarım alanına sahip olmaları.

Bodrum Yaka Taş Evleri İletişim Bilgileri:

Web: www.yakaevleri.com

Tel: 0 252 348 41 43

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir