Bornova Belediyesi İlçeye Yeni Yollar Kazandırıyor

- Kategori: Ulaşım Haberleri

Malum kış mevsiminin gelmesi ile birlikte yollar kar altında kalıyor ve gerek yayalar gerekse de araçlar içi bu yollar oldukça kötü bir hal alıyor. Bundan oldukça şikayetçi olunan bir ilçe ise İzmir ilinin Bornova ilçesiydi. Oldukça önemli bir konuma ve popülariteye sahip olan Bornova ilçesinde büyükşehir belediye başkanının vermiş olduğu ve çevre ve şehircilik bakanlığının onayladığı karar ile yollarda asfalt çalışmaları yapılmaya başlanmıştır. Bu sayede ilçe içinde kalan ve oldukça sık bir şekilde insanların kullandığı tamamlanmamış yollar bitirilecek; ilçe halkı için yeni bir ulaşım sahası yaratılacaktır. Bu konuda yapılacak olan yatırım belirli mahallelerdeki yollar kapsamında başlamıştır. Özellik ile İzmir Bornova ilçesinde yer almakta olan 4. Sanayi sitesi esnafları bu konudan uzunca bir zamandır şikayetçi konumundaydılar. Yapılmakta olan bu yol çalışmaları en çok da onları sevindirmiştir.

Bornova İlçesinde Şu An İçin Hangi Yollara Asfalt Dökülmüştür

Yapılmış olan bu yol asfalt çalışmaları sayesinde Bornova belediye başkanına göre bu bölge halkının yaşam standartlarının da yükseldiği düşüncesi vardır. Bu konuda gerçekten haklı bir yaklaşımda bulunmuş ve gerekli çalışmaları başlatmıştır.

İlçe üzerinde yapılmakta olan yol asfalt çalışmalarında şu ana dek; Evka 3 mahallesinin İZSU tarafından daha önce alt yapısı yapılmış olan ve 4. Sanayi sitesi içinde önemli bir arterlerinden birisi olan 1237 / 2 sokağında yollar yenilenmiş ve asfalt dökülmüştür. Ayrıca bunun ile birlikte 129 / 23 numaralı ara bağlantı yolunda da gerekli tüm çalışmalar yapılmıştır. Bu sayede kış dönemi yaklaşırken ve yaşanırken bu bölgede yaşayan insanların zorluk çekmesi önleniyor ve ayrıca Bornova halkının yaşam standartları iyileştiriliyor. Toplamda 7 bin 300 metre kare gibi bir değerde yol yapım çalışması tamamlanmış ve taş bordür ve asfalt döküm çalışmaları da tamamlanmıştır.

Bornova İlçesinde Yapılan Yol Çalışmalarının Sebepleri Nedir

Öncelik ile Bornova gibi İzmir de oldukça bilinen ve sıklık ile insanların gittiği bir ilçede yolların kötü olması demek ulaşım anlamında da insanların rezil olması demektir. Bu konu kapsamında belediye başkanı ilçesine gelen ziyaretçileri engellememek adına çalışmaları başlatmıştır.

Bir diğer sebep ise her insan yüksek yaşam standartlarına sahip olmalıdır felsefesinden geliyor. Bornova belediye başkanı bu felsefe nedeni ile halkın büyük bir sıkıntısı haline gelen bu bölgede gerekli tüm çalışmaları yapmış ve sorunları halletmiştir. Bu sayede ulaşım özellik ile kışın daha çok rahatlamıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir