Çengelköy Park Evleri’nin temeli Ağustos’ta atılacak

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Çengelköy’deki 86 villanın temelini ağustosta atacak
Selimoğlu ve Demirland İnşaat’ın hayata geçirdiği 86 villalık Çengelköy Park Evleri’nde temel ağustosta atılacak. Projede, eski İstanbul sokakları ve mahalle kültürü yeniden yaşatılarak, komşuluk ilişkileri de canlandırılacak

Selimoğlu ile Demirland İnşaat’ın ortak projesi olarak Çengelköy’de hayata geçirilen Çengelköy Park Evleri, 86 villa, 83 rezidans, sosyal alanlar ve çarşıdan oluşuyor.

Ağustos ayının ikinci yarısında temeli atılacak olan projenin 24 ay içinde bitirilmesi hedefleniyor.

Projenin geleneksel ve Modern Türk mimarisine uygun olarak tasarlandığını ifade eden Çengelköy Park Evleri Proje Koordinatörü Cemal Kurtoğlu, projede Eski İstanbul sokakları ve mahalle kültürünü yeniden yaşatarak, komşuluk ilişkilerini de canlandıracaklarını dile getirdi.

Çengelköy Park Evleri‘nin İstanbul Boğazı’na hakim Çengelköy sırtlarında 65 bin metrekare alan üzerine kurulduğuna vurgu yapan Kurtoğlu, İstanbul Boğazı’nın mimari ve estetik görüntüsünü bir arada buluşturan projenin şehrin tam ortasında merkezi bir yerde bulunduğunu söyledi.

Boğaz manzaralı

Kurtoğlu, Çengelköy Park Evleri, Boğaziçi Köprüsü’ne 4.3, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 9.4, Çengelköy sahiline 2.2, yeni açılacak olan Üsküdar Çekmeköy Metro hattı İstasyonuna 1.8, Üsküdar’a ise 7.2 km mesafede bulunuyor” dedi.

Projenin iş merkezlerine de oldukça yakın konumlandığını ifade eden Kurtoğlu, “Projemiz Kavacık 8.2, Kadıköy’e 8, ümraniye merkeze 3.2, Taksim’e 12.5, Beşiktaş’a 9, sabiha Gökçen Havaalanı’na 30, Atatürk Havaalanı’na 25, Bağdat caddesine de 10 km mesafede” diye konuştu.

İstanbul Boğazı’na hakim konumda olan projenin insanlara iyi, Kaliteli Yaşam alanı ve mutlu bir aile ortamı sunmak amacıyla hazırlandığını vurgulayan Kurtoğlu, İstanbul’da Boğaz’a bakan bu büyüklükte başka bir arazinin olmadığını kaydetti.

“Efekta Mimarlık imzasını taşıyan proje, mimarisi ile Türkiye’de bir ilk” diyen Kurtoğlu, böyle nadir bir arazide doğru proje yapabilmek için 5 farklı mimari grup ile konsept proje çalışması yaptıklarını, projeyi istenilen şekilde en iyi şekilde tasarlayan Efekta Mimarlık firması ile çalıştıklarını anlattı. Kurtoğlu, “Projede öne çıkarılmasını istediğimiz komşuluk ilişkilerinin daha zengin şekilde yaşama geçirilmesine dikkat ediyoruz” dedi.

http://www.cengelkoypark.com

Mahalle kültürü ÖRNEK OLUŞTURDU

Çengelköy Park Evleri projesinin tasarımcısı olan Efekta Mimarlık’tan Yüksek Mimar Kayhan Çakanel de, şunları dile getirdi:

“Mimari grup olarak, geleneksel olan, ancak günümüz yaşam koşullarında maalesef unutmaya başladığımız mahalle kültürümüzün güzelliklerini, Eski İstanbul sokak dokusunu bu noktaya taşımanın doğruluğuna inanarak tasarıma başladık.

Doğanın şekillendirdiği tasarımımızda birbirlerinin manzaralarını kesmeden, kendi mahremiyetleri içerisinde farklı ev tipolojilerinin biraraya getirilmesiyle projede sokaklar, avlular, mahalleler, çocuk parkları, gezinti alanları ve Sosyal Tesisler oluşturduk”

7 tİp vİlla tasarladı

24 ay içinde bitirilmesi planlanan Çengelköy Park‘ta 86 villa, 83 rezidans, sosyal alanlar ve çarşı bulunduğunu söyleyen Kurtoğlu, projede Emirgan, Hisar, Pera, Kandilli, Kuzguncuk, Aşiyan ve Kanlıca olarak isimlendirilen büyüklükleri 400 ile 595 metrekare arasında 7 tipte villanın bulunduğuna işaret etti.

Villaların yeni teknolojiye göre inşa edilmesi, her villanın içinde asansörlerinin bulunması, akıllı ev sitemi yapılması gibi özellikleri ile de dikkat çektiğini belirten Kurtoğlu, villa yaşamının getirdiği tekil yaşamın projede olmayacağını söyledi.

REZİDANS VE ÇARŞI ALT ALTA

Rezidans dairelerinin 84 ile 348 metrekare arasında değiştiğine dikkat çeken Kurtoğlu, rezidans bloğunun zemin katında da çarşının bulunduğunu söyledi. İlk etapta 11 dükkândan oluşan çarşı alanının büyüklüğünü ise 2 bin 500 metrekare olarak ifade eden Kurtoğlu, projenin girişinin cadde tarafından olması nedeniyle de dükkânların caddeye cepheli olduğunu siteye ve çevreye hizmet vereceğini dile getirdi.


iletişim

Tel: +90 216 444 2 866
Fax: +90 216 474 52 70

www.cengelkoypark.com
[emailprotected]/* */

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir