Denizbank Konut Kredisinde Vadeyi Uzattı

- Kategori: Konut Kredisi
Denizbank, konut kredisinde vadeyi 25 yıla çekerek hayalindeki eve kavuşmak isteyenlere uygun vade ve düşük faiz oranıyla finansman sağlıyor.

Ev almak isteyenlerin başvurdukları konut kredileri, bankalar tarafından Mortgage kapsamında kullandırılarak uzun vadelere yayılabiliyor. Uzun vade seçeneklerini müşterileri için sunan bankalardan birisi de Denizbank. Ev almak için kredi kullanmak isteyenler uygun vade ve düşük faizlerle ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Denizbank konut kredisinde, hayalindeki eve kavuşmak isteyenler 300 aya varan uzun vadelerle kredi çekebiliyor. Sabit faiz seçeneğiyle sunulan bu kredide aylık taksitler eşit olarak bölünüyor. Satın alınacak olan evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi desteği sağlayan banka, ev hayallerinin başka bir bahara kalmasına engel oluyor.

Denizbank Mortgage kredisinde faiz oranları vade seçeneğine göre değişiklik gösteriyor.

  • 0-60 vadede %0,97 olan faiz,
  • 61-120 ay vade için %1,14 ve
  • 121-300 ay vade içinse %1,19 faizle geri ödenebiliyor.

Kredilerin faizi, kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti ve vergileri kapsayan toplam yıllık maliyetler açıklanan rakamların biraz daha üstünde oluyor.

Denizbank konut kredileri için yeni bir hamle daha yaparak, konut bedelinin tamamına kredi vermeye başladı.

Denizbank, bu yasal kısıtlamayı aşmak için konut bedelinin %80’i kadar konut kredisi, kalan %20 için ise tüketici kredisi kullandırıyor. Konut kredisini, konut bedelinin tamamı kadar kullanmak isteyenler için uygulama eksik kalan % 20’lik kısım için tüketici kredisiyle çözülüyor. Bu seçenekte ev maliyetinin %20’lik kısmı için en uzun 36 ay vade yapılabiliyor.

Krediyi alacak kişinin başka bir konutu varsa, o konut da teminat kapsamına alınarak istenen toplam rakam için kredi verilebiliyor. Konut talebini canlandırabilmek için hem bankalar hem de inşaat şirketleri zaman zaman karlarından fedakârlık yapıyorlar.

Kredi talep edenin maddi imkânları, talep edilen kredi, satın alınacak konutun ekspertizi gibi temel veriler toplandıktan sonra kısa sürede olumlu veya olumsuz bir değerlendirme yapılabiliyor. Denizbank konut kredisi başvurusu internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi şubelere müracaat edilerek de kullanılabiliyor.

Facebook Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Konut Kredisi Çekmek İsteyenler İçin Doğru Zaman Hangisi?

Bankaların konut kredilerinde uyguladıkları düşük faizler, emlak piyasalarının