Dev sağlık kompleksinin tanıtımı yapıldı!

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Bayraklı Şehir Hastanesi’nin tanıtımı için AK Parti İlçe Başkanlığı’nda bir toplantı düzenlendi.
Protokol imza törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın katıldığı 15 şehir hastanesinden biri, İzmir‘in Bayraklı ilçesinde yapılacak. Ekim ayında temeli Başbakan Erdoğan tarafından atılması beklenen Bayraklı şehir hastanesi‘nin tanıtımı için AK Parti İlçe Başkanlığı’nda bir toplantı düzenlendi. 2 bin 60 yataklı olarak planlanan sağlık kampüsünün tanıtım toplantısına milletvekilleri Nesrin Ulema ve Hamza Dağ, İl Başkanı Ömer Cihat Akay ve İlçe Başkanı Ali Aslan da katıldı.

Milletvekili Ulema, sağlık kampüsünün kamu ve özel sektör işbirliğiyle yapılacağını belirterek, “Türkiye’de yapılacak olan 15 şehir hastanesinden biri Bayraklı’da yapılacak. 2 bin 60 yatak kapasiteli Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü sonrası Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de yapılması planlanıyor. İzmir‘i sağlık üssü haline getireceğiz. Bayraklı ve Tepecik şehir hastanelerimizle EXPO 2020 yolculuğunda İzmir bir sağlık merkezi, sağlık üssü haline dönüşecek” dedi. İlçe Başkanı Aslan ise partisinin laf değil icraatla meşgul olduğunu, Bayraklı’daki hastanenin de bunlardan biri olduğunu kaydetti. Aslan, “AK Parti, sağlık alanında destan yazdı. İnsana verdiği değeri her adımda ortaya koydu. Bayraklı’ya verdiği değeri de apayrı bir şekilde ortaya koydu. Yıllarca diğer partiler laf yaptı, AK Parti icraat yaptı, Bayraklı’yı ilçe yaptı” şeklinde konuştu.

Bayraklı şehir hastanesi bünyesinde altı farklı Hastane yapılacak. Bunlar arasında 715 yatak kapasiteli genel Hastane, 424 yatak kapasiteli kadın doğum ve Çocuk Hastanesi, 380 yatak kapasiteli kardiyovasküler cerrahi hastanesi, 141 yatak kapasiteli onkoloji hastanesi, 300 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 100 yatak kapasiteli adli psikiyatri hastanesi yer alacak. Kampüs bünyesinde 284 yatak kapasiteli yoğun bakım üniteleri, 52 ameliyathane, 48 yataklı mahkum servisi, 15 yataklı yanık ünitesi de bulunacak. Projenin toplam Yatırım bedeli, 1 milyar 638 milyon 22 bin 646 TL olarak hesaplandı. Temeli 2014 yılında atılacak Bayraklı Şehir Hastanesi‘nin, 2017’de bitirilmesi planlanıyor.

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir