Erenler’de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü ziyaret ederek, Roman vatandaşların yaşadığı bölgede yapılacak kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

Kentsel Dönüşüm çalışmalarını desteklediklerini belirten Tanyel, Belediye başkanımızın vermiş olduğu sözlere inanıyoruz ve güveniyoruz.

Bizlere gayet olumlu yaklaşılmıştır. Erenlerde Kentsel dönüşüme karşı gelme gibi bir düşüncemiz yok.

Yeter ki bizlere verilen sözler tutulsun ve yerine getirilsin. Gelecek nesillerimizin daha sağlıklı mekanlarda yaşamaları toplumun tüm katmanları ile bütünleşmiş bir nesil oluşması açısından bizler Romanlar olarak Kentsel Dönüşümü destekliyoruz” diye konuştu.

Erenler Belediye Başkanı Öztürk de değer tespit çalışmalarına başladıklarını anlattı.

Öztürk, şunları söyledi

Kentsel Dönüşüm kapsamında sizlere gelen görevlilere isteklerinizi söyleyin onlara yardımcı olun. Sağlıklı nesiller için sağlam mekanlar yapabilmek adına daha yolun başında sayılırız ve sürekli sizlerle bir araya gelerek istek ve önerilerinizi dinliyoruz. Sizlerin istek ve önerileriniz doğrultusunda kimse mağdur edilmeden çeşitli alternatif seçenekler sunularak süreç devam edecek. Bu işi siyasi malzeme yapmaya çalışan provokatörlere inanmayın. Bizim kapımız sizlere her daim açık olmuştur bundan sonrada açık kalacaktır.

Roman kardeşlerimizin daha sağlıklı ve daha güzel mekanlarda yaşaması arzusundayız. Bölgemizdeki mevcut Roman kardeşlerimizin her türlü hakları bizlerde bakidir ancak son dönemlerde dışarıdan buraya hızla yerleşen olduğunu görüyoruz bunu şimdiden söyleyeyim sonradan gelip buraya yerleşenler kesinlikle hak sahibi olamayacak, bu sebeple yıllardır bu bölgede yaşamını sürdüren Roman kardeşlerimizin bu konuda bizlere yardımcı olmasını yeni göç ve yerleşimlere izin verilmemesini istiyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir