Ev değiş tokuşu Türkiye’de yayılmaya başladı!

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Ev değiş tokuşu, Türkiye’de yayılıyor. evdegistokusu.com adresiyle hizmet veren uygulamayla Türkiye’den 108 ev sisteme katıldı

Ev değiş tokuşu, Türkiye’de yayılıyor. evdegistokusu.com adresiyle hizmet veren uygulamayla Türkiye’den 108 ev sisteme katıldı.

Evlerini değiş-tokuş ederek tatillerini daha ucuza getirmek isteyenlerin başvurduğu ‘home-exchange’ (ev değiştokuşu) uygulaması Türkiye’de yayılıyor. 2009’dan bu yana evdegistokusu.com adresiyle hizmet veren uygulamanın Türkiye’deki direktörü Mirey Meseyyah, “2012’de yurtdışından Türkiye’ye 3 bin 357 teklif geldi, bu aşağı yukarı günde 10 teklif yapıyor, Türkiye gelinecek yerler arasında ön sıralarda” diyerek, otellerdeki yüksek fiyatlar ve alternatif turizm anlayışının sistemi daha da hareketlendireceğini belirtti.

Sitede sisteme bugüne kadar Türkiye’den 108 ev katıldığını söyleyen Meseyyah, üye sayılarının geçtiğimiz yıla oranla yüzde 30 arttığını kaydetti. Hali hazırda Türkiye’ye 189 kişinin gelmek istediği bilgisini veren Meseyyah, “Türkiye’ye her geçen gün talep artıyor ve tercih edilen ülkeler arasında önemli bir yere sahip. Sitenin kurucusu Amerikalı Ed Koshins, Türkiye’ye çok önem veriyor. Şu an site 16 yabancı dilde hizmet veriyor. Türkçe ise Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Çince ve İsveççe’den sonra hizmete girdi. Şu an üye sayımız diğer ülkelere göre çok olmasa bile Koshins gelecek yıllarda üye sayısında büyük bir artış olacağı inancında” diye konuştu.

Meseyyah, “Bir taraftan otellerin yüksek fiyatları diğer taraftan insanların geleneksel turistik seyahatlere alternatif aramaları ev değiş tokuşu gibi sistemlere sıcak bakmalarını sağlıyor” dedi.

Zanzibar’a gidebilirsiniz

Türkiye’deki direktörü Mirey Meseyyah, “Yıllık üyelik 190 lira. Bu fiyatta ancak bir gece otelde kalınıyor. Üstelik 145 ülkeden ev seçme şansına da sahip oluyorsunuz. Ayrıca 4 kişilik bir aile 1 otel odasında sıkışmak yerine koskoca bir evde tatil yapabiliyorlar. Türkiye’den kayıtlı evlerin çoğu yazlık bölgelerde. Değiş tokuşların her zaman eş zamanlı olması gerekmiyor. Mesela ben, ocak ayında Zanzibar’da bir ev ile değiş tokuş yaptım, evin sahipleri ise bana bu yaz İstanbul’a gelecekler” dedi.

Kaynak: Kobiden

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir