İlk Müze Konseptli Cadde Antalya da Sizlerin Karşısına Çıkamaya Hazırlanıyor

- Kategori: Proje Haberleri
Antalya büyükşehir belediyesi yeni olarak tasarlanmış olduğu proje kapsamında Ali Çetinkaya caddesini dünya tarihinde bir ilke sokmak için çalışmalarını gerçekleştiriyor. Gerekli iznin çevre ve şehircilik bakanlığından da alınmasının ardından artık taslak olarak kalmayacak olan bu projede Ali Çetinkaya caddesi üzerine yapılacak olan müze konsepti dünyada bir ilke imza atacak ve tüm dünyadan bir çok yabancı turisti bünyesine çekecektir.

Bu konu kapsamında Antalya büyükşehir belediye başkanı Menderes Türel in yaptığı açıklamalara göre; bu projenin ihalesi haftaya yapılacak ve ihaleyi alan firma hemen projenin detaylarında çalışmaya başlayacaktır. Doğu Garajı ve çevresi kentsel tasarım projesi adı ile sunulacak olan bu proje sayesinde Ali Çetinkaya caddesi son derece güzel bir görsel güzellikteki bina cepheleri modern kaldırımları rengarenk bir biçimde ayarlanacak olan gölgelikleri ve şık bir aydınlatması ile önce ülkemizdeki her insanın sonra da tüm dünyanın beğenisi kazanacaktır. Bu konu kapsamında yapılacak olan bu proje daha taslak halindeyken halka da sorulmuş ve %93,21 oranında bir evet onayı alınmıştır.

Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesinin Bizlere Gösterecekleri

Antalya büyükşehir belediye başkanı Menderes Türel in yapmış olduğu açıklamada; Doğu garajı ve çevresi kentsel tasarım projesi Güneş doğudan yükseliyor sloganı ile bu projeyi duyurmuştur. Ayrıca seçimler öncesinde vermiş olduğu turistler tekrardan bu ülkeye bu ile gelecek şeklindeki söylemi sonrasında da ilk çalışmalarına başlayacaktır.

Bu proje sayesinde Ali Çetinkaya caddesi ilk olarak yayalaştırılacaktır. Ardından da tam 850 metre uzunluğunda bir açık hava müzesi kurulacaktır. Müze konsepti ile tasarlanacak olan bu cadde içinde tam 7 sergi küpü yer alacaktır. Ayrıca doğu garajında ki kazılarda çıkan tarihi eserlerde burada sergilenecekken 3500 metrekarelik bir alanda yeşillendirme ve de yapay havuz çalışmaları da yapılacaktır. Bu sayede ile yeniden turist çekilecektir. Ayrıca o cadde üzerindeki tüm bina cepheleri proje kapsamında yenilikçi çalışmalar içinde yer alacakken 89 binanın cephesi tamamen yeniden tasarlanacaktır.

Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesinin Artıları

Antalya gibi son derece her sene büyük kitleleri turist olarak bölgesine çeken bir il son yıllarda turist konusunda yeterli sayıya ulaşamamıştır. Bunun başlıca sebepleri arasında ülkeler arasındaki diplomatik durumlar söz konusudur. Ancak bu konuda yeni yapılacak olan bu proje sayesinde; ülkeye yeniden turist girmeye başlayacak ve bu da ülkenin döviz sermayesinin artmasını sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir