İnşaat Sektörüne Güven Arttı

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Bartın’da İnşaat Sektörüne Güven Arttı
Yıldırım Yapı Emlak sahibi Murat Yıldırım Bartın’da inşaat sektörüne olan güvenin gün geçtikçe arttığını söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumundan (TUİK) alınan verilere göre hizmet ve perakende ticaret sektörlerinde artan güven, İnşaat sektöründe azaldı. Yıldırım Yapı Emlak sahibi Murat Yıldırım verilerin aksine Bartın‘da İnşaat sektörüne olan güvenin gün geçtikçe arttığını söyledi.

Bir önceki ayda, 105,4 olan Hizmet Sektörü güven endeksi 107,2 değerine, 108,4 olan perakende ticaret sektörü güven endeksi 109,5 değerine yükselirken, 85,3 olan İnşaat Sektörü güven endeksi 83,4 değerine düştü. TUİK’in araştırmalarına göre nşaat sektörü güven endeksindeki azalış, alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyi ve gelecek üç aylık dönemde toplam çalışan sayısı beklentisi değerlendirmelerindeki kötüleşmeden kaynaklandığı ifade edildi.

Yıldırım Yapı Emlak sahibi Murat Yıldırım, TUİK’in verilerin aksine Bartın‘da gün geçtikçe inşaat sektörüne güvenin hız kazandığını ifade etti. Yıldırım, Ülkemizde Taksim gerilimi ve Mısır Darbesi, Suriye hattı altında Dünya – Türkiye ve sektörel gelişimlere olumsuz etkilemiştir. Türkiye’nin kredi notu bir basamak daha yükseldiğinde gerçek yatırımcıların gelişinin hızlanacağını düşünüyorum.

Bartın‘da İnşaat Sektörü ile uğraşan pek çok firma var. Üniversitede okuyan öğrencilerinde kalacak yer, Otel, pansiyon, ev gibi ihtiyaçları göze alındığında inşaat sektörüne yönelim bir ivme daha kazanıyor. İlimizin kalkınması güvenilir firmaları olarak bizler için değil Tüketiciler için de inşaat sektörüne yatırımı teşvik edecek bir durumdur” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir