İstanbul Tema Park satış için gün sayıyor

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Artaş, Mesa, Kantur ve Öztaş işbirliği ile yükselecek olan İstanbul Tema Park Evleri için sadece Artaş’ın internet ve satış ofisine 1800 kişi isim yazdırdı. Güven, prim ve kalite yoğun talepte etkili oldu

Her biri kendi alanında güçlerini kanıtlamış şirketlerin bir araya gelerek İstanbul Halkalı’da Türkiye’nin en kapsamlı temalı projesine imza atması gayrimenkul alıcısını da heyecanlandırdı. Tüm firmaların kendi portföylerindeki müşteriler hem internet hem de satış ofislerine giderek isim yazdırma yarışına girdi. Artaş Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, “Sadece bizim internet sitemize 800, satış ofisimize bizzat gelerek isim yazdıran kişi sayısı 1000’i geçtiî dedi.

Satış için gün sayıyor

Satış ofisinin tamamlandığı projede 400 bin metrekarenin üzerinde tema park yapılacak. İçinde alışveriş merkezi, 2 rezidans, 1 otel ve konutlar bulunacak. Süleyman Çetinsaya, ilk satışta metrekare fiyatının konutlarda 3 bin 200 liradan başlayacağını söyledi. Konut tiplerinde yoğunluk daha çok 2+1 ve 3+1 olacak. 1+1’ler azaltılacak. 4+1 ise projede yüzde 10 civarında olacak.

Yabancılar da ilgili

Yabancılardan da Tema Park’a ilgi olduğunu belirten Çetinsaya, “Bizi bilen ve yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlar ve onların yabancı uyruklu dostları da isim yazdıranlar arasında yer alıyor. İngiltere’den, Amerika’dan, Azerbaycan’dan, Katar’dan talepler alıyoruz. Parkın işletmesi konusunda da yoğun talepler var. Yabancılar yatırımcı olmak yerine işletmeci olmayı tercih ediyor. Almanya’dan işletme konusunda taleplerin güçlü olduğunu görüyoruz. Tüm bunları ortaklarla değerlendireceğizî bilgisini verdi

Vadi’de teslimler öne çekildi

Artaş Grubu, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığıyla Ayazağa’da hayata geçirilen Vadi İstanbul’da da sona yaklaşıldı. Konutlar için Mart ayında iskan alınacak. 2014 sonunda teslim edileceği duyurulan projede ise Temmuz 2014’te teslimler başlayacak.

Süleyman Çetinsaya Vadi İstanbul’un konutlardan oluşan ilk etabını 6 ay önce satışa çıkardıklarını söyledi. 1111 konutlu ilk etapta evlerin 556’sında satışlar tamamlandı. Çetinsaya ilk etapta son kalan konutların Eylül-Ekim gibi biteceğini öngördüğünü aktardı. Ev sahibi olmak isteyenler yüzde 25 peşinat verdikten sonra kalan bakiyeyi 120 aya kadar yüzde 0,66 faizden kredilendirebiliyor. Anlaşmalı bankalarda dosya masrafı da alınmıyor.

İkinci etap için ruhsat bekliyor

Projenin ikinci etabı tamamen ticari ünitelerden oluşacak. Avam projelerin hazırlandığı ikinci etapta ruhsat alımının ardından satışlar başlayacak. Burada 240 bin metrekare ofis, 66 bin metrekare alışveriş merkezi, 28 bin metrekare araç trafiğine kapalı açık alışveriş caddesi ile 48 bin metrekarede biri 5, biri 4 yıldızlı 2 otel bulunuyor. 3’ncü etapta da konutlar ve ticari ünitelerin olduğu karma bir proje planlanıyor. Azerbaycanlıların ticari üniteler için talepli olduğu projede yabancıya blok satış ise düşünülmüyor.

Dönüşümde çok seslilik olmaz

Türkiye’nin dönüşümünde başarı için koordinasyonun önemli olduğunu belirten Süleyman Çetinsaya, başkanlığı ilçe belediyelerinin üstlenmesi gerektiğini söyledi. Yetkinin birden fazla kurumda olmasının sorunları artırdığını ve birinin yaptığını diğerinin bozduğunu dile getiren Çetinsaya, tek elden işlemlerin yürütülmesinin kafa karışıklığını da ortadan kaldıracağını ifade etti.

EMİNE AÇAR – BUGÜN GAZETESİ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir