İstanbul’da En Ucuz Kiralık Evin Bulunabileceği Semtler

- Kategori: Emlak Haberleri
Hürriyet Emlak Endeksi’ne göre İstanbul’da en ucuz kiralık evlerin bulunduğu ilçelerin başında Silivri yer alıyor.

Silivri’de kiralık konutların metrekare fiyatı 9 TL seviyelerinde. Ortalama 100 metrekarelik bir dairenin 900 TL’ye kiralanmasının mümkün olduğu ilçede devam eden ulaşım yatırımları kısa vadede rakamların değişmesine neden olacak. Yine ortalama 9 TL ile Arnavutköy’de de kiralık daire bulmak mümkün. İstanbul’un mesire yeri olarak kullanılan irili ufaklı göletlere sahip olan bölgede kira fiyatları 3.havalimanı inşaatının tamamlanmasıyla birlikte farklı seviyelere gelecek.

  • Kiralık konutların ortalama metrekare fiyatının 10 TL civarında olduğu Esenyurt’tafarklı ihtiyaçlara uygun değişik kalitede ev bulabilmek oldukça kolay. Ulaşım seçenekleri sayesinde İstanbulluya zengin alternatifler sunan bölgede nüfusun çok hızlı bir şekilde artması konut projelerinin de bölgede zenginleşmesine neden oluyor.

Kiralık konutların ortalama metrekare fiyatının 11 TL civarında olduğu Avcılar ve Beylikdüzü mesafe olarak da birbirine oldukça yakın. Metrobüsün geçtiği her iki bölgede de ulaşım şartları oldukça kolay ve hızlı bir şekilde sağlanıyor. Avcılar’da azalana arsa stoku Beylikdüzü’nde şimdilik oldukça geniş imkânlara sahip. Bu nedenle markalı konut projelerinin tercih ettiği bölge, İstanbul’a uzak yaşamak ancak her fırsatta da merkeze ulaşmak isteyenlerin tercih ettiği bir bölge olma özelliği gösteriyor.

  • Kiralık konutların ortalama metrekare fiyatının 12 TL civarında olduğu semtler arasında Avrupa Yakası’nda Başakşehir ve Büyükçekmece gelirken Anadolu Yakası’nda da Çekmeköy ve Sultanbeyli yer alıyor. Şehrin en uç kısmında kalan Tuzla’da da bu fiyatlara kiralık ev bulmak mümkün.

         Merkeze Yakın Evlerde Kira Fiyatları Artıyor

Bu endeksin sonucuna bakıldığı zaman şehir merkezine yakın olan yaşam alanlarındaki kira fiyatlarının daha yüksek olduğu net bir şekilde anlaşılıyor. Şehrin her iki ucundaki ilçelerde düşen fiyatlar altyapı ve ulaşım imkânlarının artmasıyla birlikte yükselişe geçiyor.

Markalı konut projelerinin yer aldığı adreslerde de fiyatlar artarken, belli mahallelerde de değişen rakamlara rastlamak mümkün oluyor. Konut kira rakamlarının belirlenmesinde dairelerin taşıdıkları özelliklerin ve sahip oldukları sosyal imkânların da göz önünde tutulduğu unutulmamalı.

Facebook Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ev Satmak İçin İdeal Dönem Bahar Ayları

Evini satmayı düşünenler için yatırımlarının en karlı şekilde