Kentsel Dönüşüm Avantajları Hakkında Merak Edilen Tüm Artılar

- Kategori: Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm Avantajları Hakkında Merak Edilen Tüm Artılar Burada..

Kentsel dönüşüm ülkemizde özellik ile son 5 yıla baktığımızda sık bir şekilde giderek artan bir proje durumudur. Doğal afetler tarafından zarar görmüş bölgelere ya da askeri bir harekat sonucunda hasar almış bölgelere yapılan konut projelerine kentsel dönüşüm projesi denir. Bu sayede eskisine göre oldukça güzel yapılar oluşturulmuş olurken bir yandan da insanların ev sahibi olmaları da sağlanır. Bu konu kapsamında Kentsel Dönüşüm Avantajları nelerdir ve de bu avantajlardan nasıl yararlanılır bunlara bir bakalım.

Kentsel dönüşüm son yıllarda ülkemizde tarihi açıdan oldukça önemli bir yere sahip ancak yerleşim yapısı bakımından yetersiz olan yerlerde sıklık ile gündeme gelmektedir. Özellik ile İstanbul da sık bir şekilde görülen bu kentsel dönüşüm projeleri sayesinde insanlar eski evlerine nazaran daha kaliteli ve de daha güvenli evlere sahip olurlar.

Kentsel Dönüşüm Avantajları konusuna bakacak olursak;

  • Öncelik ile kentsel dönüşümün meydana geleceği bölgede arsa tapunuz varsa devlet size; 12 ay geri ödemesiz 0.35 ve 0.45 faiz oranları ile 100.000 TL değerinde bir kredi imkanı tanımaktadır. Bunun ile birlikte birden fazla tapunuz varsa da bu konu kapsamında tam 500.000 TL ye kadar kredi imkanından faydalanabilirsiniz.
  • Kentsel dönüşümün bu kredi artısı durumundan arsa tapulu herkes faydalanabilir.
  • Eğer ilgili binada bir yılını doldurmuş bir kiracıysanız bu konu kapsamında; 18 ay boyunca devletin kentsel dönüşüm teşviği olarak belirlemiş olduğu 650 TL den faydalanabilirsiniz.
  • Yeniden inşa edilecek olan bu binada eskisine nazaran daha kaliteli bir dairede oturma imkanınız olabilir.
  • Ayrıca kentsel dönüşüme uğrayan evler uygun fiyatlarda olduğundan dolayı kaliteli bir evi uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

Bu gibi Kentsel Dönüşüm Avantajları konusunda teker teker faydalanabilirsiniz. Bu durum hem ülkeye hem de o bölgede yaşayan insanlara bir çok olumlu artı durumu getirir. Bundan dolayı bir çok toplu konut sitesi de kendi bünyesinde üçte iki kabul oranını sağlamaya çalışarak bölgelerinde bir kentsel dönüşüm projesi başlatma içine giriyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir