Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

- Kategori: Toki - Emlak Konut Haberleri
Kira öder gibi ev sahibi yapan projeler, düşük faizli konut kredileri ve kişiye özel ödeme seçenekleriyle siz de hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

Konut projelerinin sayısının artması tüketicilerin işine yaradı. Kira öder gibi ev sahibi olma imkânı, Emlak Konut güvencesiyle de fark yaratıyor.

Belli başlı konut projelerinde düşük faiz ve fazla taksit sayısı yatırımcılara kirada oturmak yerine ev sahibi olma fırsatı sunuyor.

         240 Ay Vade Konut Satışlarının Artmasını Sağladı

2017 yılında hayata geçirilen uzun vade seçenekleri arasında yer alan 240 ay, bazı bankalar tarafından 300 aya da uzatıldı. Aylık ödenen taksit tutarının düşmesi tüketicilerin de avantaj sağlamasına yardımcı oluyor. Uzun vadede faiz miktarı artıyor olsa da ödeme kolaylığı her zaman tüketicinin lehine oluyor.

Uzun vadede en çok rağbet gören evler arasında 2+1 daireler yer alıyor. Ortalama bir ev göz önüne alındığı zaman;

  • 1+1 daireler için taksit tutarları, 60 ay için 2.700 TL, 120 ay için 1.800 TL civarındadır.
  • 2+1 daireler için taksit tutarları, 120 ay için 3.200 TL, 240 ay için 2.750 TL civarındadır.

Ülkemizde yaşanan enflasyon değerleri dikkate alındığı zaman ilerleyen yıllarda ödenecek sabit kredi geri ödemesinin tüketici açısından çok daha avantajlı hale geleceği görülebilir.

Konut kredisi faizlerini azaltan bankalar aracılığıyla ve yine bankalarla anlaşma sağlayan konut projelerinden tercihlerde bulunarak kolay ve risksiz bir şekilde ev sahibi olunabilir. Her ne olursa olsun konut kredisi çekerken toplam maliyetinizi de hesaplayın. Dosya masrafları ve sigorta primleri gibi rakamlar dâhil olduğunda kredi maliyetinin artabileceğini gözden kaçırmayın. Kredi bitiminde ödemiş olacağınız rakam, hesap etmeniz gereken asıl değerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir