Makyol Turizm Grubu Başkanı Göktuğ Özdemir yeni otel yatırım planlarını anlattı!

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Makyol’un Turizm Grubu Başkanı Göktuğ Özdemir, önümüzdeki dönemde şehir otelciliğine yönelik yatırımlar planladıklarını söylerken yatırım arayışında oldukları noktaları da açıkladı.

Türkiye’nin İnşaat alanındaki en büyük gruplarından biri olan ve bünyesinde Le Meridien İstanbul, Mövenpick İstanbul, Doria Hotel Bodrum ve Kaş Marina gibi turizm yatırımlarını da bulunduran Makyol‘un Turizm Grup Başkanı Göktuğ Özdemir, önümüzdeki dönemde Şehir otellerine yönelik yatırımlar planladıklarını açıkladı.

“İSTANBUL’DA 4 VEYA 5 YILDIZLI OTEL YATIRIMI DÜŞÜNÜYORUZ”

Makyol‘un turizm grubu yatırımları arasında İstanbul’da Le Meridien, Mövenpick İstanbul, Bodrum’da Doria Hotel ve Antalya’da Kaş Marina’nın yer aldığını hatırlatan Göktuğ Özdemir, önümüzdeki dönemde İstanbul’da 4 veya 5 yıldızlı Otel yatırımı planladıklarını söyledi. Özdemir, “Genel olarak turizmde bir miktar daha büyümek istiyoruz. Ama bu büyümeyi ağırlıklı olarak Şehir otelciliğinde ve İstanbul’da gerçekleştirmek istiyoruz. Biz daha çok işin yatırımcı tarafında kalıp, uluslararası işletme standartlarına uyabilecek nitelikte 4 veya 5 yıldızlı otellerle biraz daha büyüyeceğiz” diye konuştu.

BOĞAZ HATTI, TAKSİM, KARAKÖY VEYA SULTANAHMET

İstanbul’daki mevcut otelleri ile rekabet etmekten çok portföylerini çeşitlendirecek Yatırım arayışında olduklarını kaydeden Özdemir, üzerinde durdukları bölgeleri de şu sözlerle aktardı:

“Bu sene gözlemleme senemiz. Le Meriden’i geçen sene açtık çok da memnunuz. İstanbul otelleri çok iyi gidiyor. Bodrum ve Antalya’dan da memnunuz ama konstantrasyonumuzu resorttan çok şehir otellerine ayırmak istiyoruz. Mevcut otellerimiz, şehir oteli, iş odaklı, ‘corparate’ odaklı diyebileceğimiz Oteller. Yeni otellerde mevcut otellerimizle rekabet oluşturmayacak daha farklı kulvarda yarışacak Oteller olabilir. Taksim bölgesi olabilir. Boğaz hattı ısrarla baktığımız bir yer. Yeni çıkacak Arazi veya devir gibi olanaklara bakıyoruz. Taksim bölgesi dışında, Karaköy, Sultanahmet bölgesi ilgimizi çekiyor. Portföyü çeşitlendirmek istiyoruz. Tatil amaçlı ‘leisure otelleri’ ya da yine şehrin ana arterlerinde ama 4 yıldızlı iş otellerinin peşindeyiz”

Dünyadaki hemen hemen tüm önemli markaların Türkiye’ye giriş yaptığını kendilerinin de Le Meridien markasını Türkiye’ye getirdiklerini belirten Özdemir, yeni yatırımların işletmecisine ilişkin bir şey söylemenin şu aşamada mümkün olmadığını söyledi. Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün markalarla görüşüyoruz. Şu anda hem Starwood Grubu ile hem de Mövenpick Grubu ile birlikteyiz. Projesine göre uygun olacak bir markayı getirebiliriz. Sonuçta yatırımcı olarak o serbestliğimiz var. İstanbul’a getirilecek yeni marka hemen hemen kalmadı. Önemli olan yeni olmasından ziyade doğru yerde doğru marka olması. Bu anlamda Le Meridien‘den de Mövenpick’ten de çok memmnunuz”

Kaynak: urizmdebusabah.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir