Milli Emlak Genel Tebliği’nde Değişiklik

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

İmar planı sınırları içinde kalan, ancak imar planında ayrıldığı amaca uygun olmayan yatırım için satışı talep edilen taşınmazın imar durumunun yatırımın amacına uygun hale getirilmesini sağlamak üzere imar planının değiştirilmesi ve onaylatılması ile uygulama projesinin hazırlatılması ve onaylatılması amacıyla bir yıla kadar bedelsiz ön izin verilecek ve yatırımcı ile “Ön İzin Sözleşmesi” düzenlenecek

İmar planı sınırları içinde kalan, ancak İmar planında ayrıldığı amaca uygun olmayan Yatırım için satışı talep edilen taşınmazın imar durumunun yatırımın amacına uygun hale getirilmesini sağlamak üzere imar planının değiştirilmesi ve onaylatılması ile uygulama projesinin hazırlatılması ve onaylatılması amacıyla bir yıla kadar bedelsiz ön izin verilecek ve Yatırımcı ile “Ön İzin Sözleşmesi” düzenlenecek

Ankara, Denizli, Edirne, Isparta, Kayseri, Kırklareli, Konya, Sakarya, Tekirdağ, Yalova yer aldı.

3. Bölgede Balıkesir, Bilecik, Burdur, Gaziantep, Karabük, Karaman, Manisa, Mersin, Samsun, Trabzon, Uşak ve Zonguldak sıralandı.


4. Bölge’de Afyon, Amasya, Artvin, Bartın, Çorum, Düzce, Elazığ, Ercinsan, Hatay, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Nevşehir ve Sivas yer aldı.

5. Bölge listesinde Adıyaman, Aksaray, Bayburt, Çankırı, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kilis, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sinop, Tokat, Tunceli ve Yozgat sıralandı.

6. Bölge’de Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van, Bozcaada ve Gökçeada ilçeleri yer aldı. Tebliğ bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir