Muhteşem Mimariye Sahip Konteyner Evler

- Kategori: Mimari Tasarımlar
Sıradan bir konteyneri alarak hayran kalınacak bir yaşam alanına çeviren modern ve yaratıcı bir anlayışa sahip olan mimarlar, kurdukları ev ve ofislerle herkesi kendilerine hayran bırakmayı başarıyor.

En iyi konteyner ev çalışmaları, yüksek maliyetlerle ortaya çıkan beton ev ve rezidans mantığının yeniden sorgulanmasına neden oluyor. İnsanlığın en temel ihtiyaçları arasında yer alan barınma sorununa konteynerler aracılığıyla çözüm bulan insanlar düşük arazi maliyetlerinin bulunduğu alanlarda kişiye özel yaşam alanları yaratılmasını sağlıyor.

Felsefi ve Ekonomik Açıdan Bakıldığında Alternatif Yaşam Alanlarının Önemi

Günümüzde hem ekonomik açıdan hem de felsefi anlamda beton binalara alternatif yaratan konteyner ev kullanan kişilerin sayısı giderek artıyor. Ayaklarının toprağa basmasını isteyen aileler, düşük maliyetlerle sahip oldukları arsalar üzerine birbirinden yaratıcı evler kurarak kişiye özel alanlar yaratabiliyor. Şehir içinde uygulanması biraz zor olsa da özellikle şehre yakın kırsal ve yazlık alanlarda hayata geçirilen konteyner evler, günümüz teknolojileriyle akıllı binalara dönüşebiliyor.

Taşımacılık sektöründe güvenliği sağlamak ve oluşabilecek hasarları önlemek amacıyla üretilen konteynerler; günümüzde çok değişik kullanım alanlarında tercih ediliyor. Ofisten güvenlik binalarına, yatakhaneden pazarlama bürolarına kadar farklı alanlarda kullanılan konteynerler, yaşam alanları için de ideal bir alternatif olmayı sürdürüyor.

         Kolay Kurulma ve Taşınma Özelliği

Kolay kurulma ve taşınabilir olma özelliğiyle dikkat çeken konteyner evler; düşük maliyetlerinin yanı sıra depreme olan dayanıklılıklarıyla da tercih sebebi oluyor.  Özel ölçülerde üretilebilen konteynerler, ihtiyaçların en ideal şekilde karşılanması için renk tercihlerine de önem veriyor. İkinci el olarak da temin edilebilen sistemler çevreci özellikleriyle de günümüz felsefi yaklaşımlarıyla uyumluluk gösteriyor.

Konteyner ev isteyenlerin estetikten vazgeçmesine de gerek yok. Modern tarzın en güzel örneklerini gözler önüne seren yaratıcı mimarlar, ister dağların arasında ister denizin kıyısında işlevsellikleriyle tüm ihtiyaçları en iyi şekilde karşılıyor. Konteyner evinizin bahçesinde havuzunuz da olsun ister misiniz?

Özellikle yaz ayları için tercih edilen konteyner evler, yaşam alanlarının önüne eklenen bahçe tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Yoğun beyaz kullanımıyla özellikle Fransa ve Arjantin’de dikkat çeken bu evler dekorasyon, tasarım ve iç mimari özellikleriyle de dikkat çekiyor. İnsan ömrünü uzatacak cinsten huzur ve sadeliğe sahip olan evler, Pocket House adıyla da anılıyor. Ahşap ve camın birleşimiyle hazırlanan mimari tasarıma sahip konteyner evler ülkemizde henüz yeterince ilgi görmüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir