Öib’den 5 İldeki Taşınmazların Satışına Onay

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Maliye Hazinesi adına kayıtlı Aydın, Burdur, Denizli ve Elazığ illerinde bulunan toplam 5 adet taşınmaz ile Maliye Hazinesi’ne kayıtlı iken Özelleştirme kapsam ve programına alınan Yalova’nın Soğucak Köyü’ndeki taşınmazın ihalelerde en yüksek teklifi verenlere satışına onayladı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Maliye Hazinesi adına kayıtlı Aydın, Burdur, Denizli ve Elazığ illerinde bulunan toplam 5 adet Taşınmaz ile Maliye Hazinesi’ne kayıtlı iken Özelleştirme kapsam ve programına alınan Yalova‘nın Soğucak Köyü’ndeki taşınmazın ihalelerde en yüksek teklifi verenlere satışına onayladı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Maliye Hazinesi adına kayıtlı Aydın, Burdur, Denizli ve Elazığ illerinde bulunan toplam 5 adet taşınmazın ihaledeki en yüksek teklif sahiplerine satışını onayladı. ÖİB, Maliye Hazinesi’ne kayıtlı iken Özelleştirme kapsam ve programına alınan Yalova‘nın Soğucak Köyü’ndeki taşınmazın devrine de onay verdi.

ÖİB’nin Gayrimenkul Özelleştirmesi Kararıyla ilgili tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Yalova‘nın Merkez ilçesi, Soğucak Köyü’ndeki 5 bin 531,35 metrekare yüzölçümlü Gayrimenkulün düzenlenen ihalede 1 milyon TL bedelle en yüksek teklifi veren İbrahim İlker Kahraman’a ihale şartnamesi çerçevesinde satılmasına karar verildi. Kahraman’ın yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde gayrimenkulün satışının yapılacağı sıralama şöyle belirlendi:

“990 bin TL bedelle ihalede en yüksek ikinci teklifi veren Muhiddin Bayram’a, 940 bin TL bedelle üçüncü teklifi veren Emrah Barik’e, 930 bin TL elle dördüncü teklifi veren Dursun Koçal’a ihale şartnamesi çerçevesinde satılacak.

4 İLDE 5 TAŞINMAZIN DEVRİ

ÖİB, Aydın’ın Kuşadası ilçesi, Türkmen Mahallesi’indeki 16 bin 585 metrekare yüzölçümlü taşınmazın, 1 milyon 700 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren K.T. Turizm İnşaat ve Ticaret’e ihale şartnamesi çerçevesinde satılmasına, söz konusu şirketin yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde taşınmazın devrine ilişkin sıralamayı belirledi. ÖİB, Burdur‘un Merkez ilçesi, Bahçelievler (Armağan İlci) Mahallesi’ndeki 3 bin 520 metrekare yüzölçümlü taşınmazın, 315 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Hüseyin Türker’e satılmasına, Denizli‘nin Merkez ilçesi, Pınarkent-Çömleksaz Mahallesi’ndeki 3 bin 284 metrekare yüzölçümlü taşınmazın, 460 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Doğan İnşaat Malzemeleri hafriyat Nakliyat İş Makinaları Sanayi ve Ticarete satılmasına, Elazığ‘ın Merkez ilçesi, Nailbey Mahallesi’ndeki 66 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 275 bin TL bedelle Orhan Ünal’a satılmasına, Elazığ‘ın Merkez İlçesi, Perçenç (Akçakiraz) Köyü’ndeki 9 bin 629 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 600 bin TL bedelle Ünal Nakliyat İnşaat Tekstil Sanayi ve Ticaret’e satılmasına karar verdi. ÖİB, ayrıca Elazığ‘daki taşınmazların ihalede en yüksek teklifi verenler tarafından devranılmasında ve sorumlulukların yerine getirilmesinde sıkıntı yaşanması halinde, satışın yapacağı sıralamayı da belirledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir