Ortadoğu’daki sorunlar Avrupa’da daha da büyümesini sağladı

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Yatak ihracatındaki başarısı nedeniyle Başbakan Erdoğan’ın işveren kadınlar arasında en başarılı işkadını ödülünü verdiği BRN Yatakları Genel Müdürü Berna İlter, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki sıkıntılı süreci lehine çevirmeyi başardı

“Tüm firmaların sadece Mısır, Suriye gibi ülkelerde değil, İran’da bile son 3 aydır ciddi pazar kayıpları var”

“İthalat yasakları siyasi krizlerin de sonucu. Ticaret yapacak komşumuz azalıyor” “İhracatçı bir firma olarak kısa sürede önlemimizi artırdık ve özellikle Avrupa pazarımızı daha da geliştirmeye başladık”

Ankara – Türkiye yatak ihracatının önemli payına sahip BRN Yatakları, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki sıkıntılı süreci lehine çevirmeyi başardı.

5 kıtada yaptığı satışla özellikle Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya yatak ihracatında bir numara olan BRN Yatakları, bölge ülkelerinde yaşanan pazar daralması nedeniyle strateji değiştirdi.

Yatak ihracatındaki başarısı nedeniyle Başbakan Erdoğan’ın işveren kadınlar arasında en başarılı işkadını ödülünü verdiği BRN Yatakları Genel Müdürü Berna İlter, tüm firmaların sıkıntılı coğrafyada bulunan sadece Mısır, Suriye gibi ülkelerde değil, İran’da bile son 3 aydır ciddi pazar kayıpları yaşadıklarını belirtti.

Berna İlter, bu ülkelerde yaşayanların lüks tüketim olarak gördükleri yatak alımını ötelediklerini ifade ederek, “İç çatışmanın yaşandığı bölgede ekonomik açıdan ciddi boyutta ekonomik kayıplar yaşandı. Gelecek kaygısı taşıdıkları için de gelirlerini sadece günlük tüketim ihtiyaçları için kullanıyorlar. Bu ülkelerdeki İthalat yasakları siyasi krizlerin de sonucu. Ticaret yapacak komşumuz ne yazık ki azalıyor” dedi.

“Hedefimiz Avrupa’da 1 numara olmak”

Her iki kıtada da halihazırdaki güçlerine güç katmak istediklerini bildiren İlter, bunun için gereken ARGE çalışmalarını hızlandırdıklarını belirtti. İlter, “Dünya pazarında çok güçlü yabancı rakipler arasından sıyrılarak bir numara olmak için ihracatçı bir firma olarak kısa sürede önlemimizi artırdık ve Avrupa’da pazarımızı daha da geliştirmeye başladık. Kısa sürede aldığımız yol gelecek için de umut veriyor. Olumsuz bir durumu olumluya çevirdiğimiz için gururluyuz. Avrupa’da ağımızı farklı satış kanallarında artırıyoruz. Avrupalılar bundan sonra BRN yataklarını daha çok konuşacak” dedi.

Dış pazardaki strateji değişikliğine dolar kurunun da etkili olduğunu ifade ederek, Amerika’da daha önce USD kurunun düşüklüğü nedeniyle kapattıkları depolarını yeniden açmak için bağlantılar kurduklarını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir