Palandöken’de kentsel dönüşüm çalışmaları

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Erzurum merkez Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Palandöken Mahallesi’nde gerçekleştirdiği ev toplantısında, söz konusu mahallenin kentsel dönüşüm kapsamına alındığı müjdesini verdi.

Erzurum Merkez Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Palandöken Mahallesi’nde gerçekleştirdiği ev toplantısında, söz konusu mahallenin Kentsel Dönüşüm kapsamına alındığı müjdesini verdi.

Mahalle ve ev ziyaretlerini aralıksız sürdüren Bulutlar, ilçenin fakir mahallelerinden Palandöken‘e ziyarette bulundu. Belediye tarafından Palandöken Mahallesi’nde yeni yaptırılan Kültür ve taziye evinde çevre sakinleriyle bir araya gelen Bulutlar, halkın problemlerini dinledi. Palandöken Mahallesi’nde Kentsel Dönüşümü başlatmak istediklerini belirten Bulutlar, Kentsel Dönüşüm ilk etapta su deposu olarak tabir edilen kısımdaki dere yatağından aşağıya doğru 80 dönümlük bir alanı kapsayacak. İkinci kısım olarak da mahallenin tamamını kapsayan 210 dönümlük alanı kamulaştırarak burayı Modern bir görünüme kazandırmak. Mahalleyle ilgili tespit ve proje çalışmalarımız tamamlandı. Sadece Şehircilik Bakanlığı‘nın projeleri onaylamasını bekliyoruz” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana belediye olarak gerçekleştirdikleri bütün çalışma ve projeleri mahalle ve ev ziyaretleri ile vatandaşla paylaştıklarına da hatırlatan Bulutlar, “Mahalle mahalle, ev ev dolaşarak halkla bütün çalışmalarımızı detaylarına kadar paylaşıyoruz. Verdiğimiz bütün sözleri yerine getirmenin onurunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Palandöken Muhtarı Nuri Bingöl, Bulutlar döneminde belediye hizmetleri ile tanıştıklarını ileri sürerek, “İstek ve talebimizi son 4 yılda yerine getiren bir başkanımızın olması bizler için bir şans olarak görüyoruz. İsteğimiz yıllarca belediye hizmeti alamayan mahallemizin kentsel dönüşüm kapsamına alınmasıdır” ifadesinde bulundu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir