Favori Projelerim Yazdır Favorilere Ekle PDF Olarak Kaydet

Fikirtepe DBArchitects

5.00
Proje Özellikleri
Firma: Keleşoğlu Holding
Proje Teslim Tarihi: Nisan 2017
Proje Alanı: 9.500 m2
Adres:
Fikirtepe Mahallesi, , Kadıköy, İstanbul
Proje Hakkında

İstanbul’un kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Fikirtepe DBArchitects 5 blok ve 200 adet konut sayısı ile güçlü zemin üzerine oturtulmuş yaşam alanları sunuyor. Henüz proje aşamasında olan Fikirtepe DBArchitects; konvansiyonel kalıp sistemi ile inşa edilecek. Betonarme yapıya sahip olacak bu projede C 35 Sınıfı yüksek dayanımlı beton kullanılacaktır. Kaliteden ödün verilmeyen inşaatta aynı zamanda ST III sınıfı yapısal çelik kullanılacağı da belirtiliyor. Fikirtepe dönüşüm projesi Fikirtepe DBArchitects çift radye temel sistemi üzerine inşa edilecektir.

Yüksek enerji sönüm seviyesi özelliği taşıyan betonarme çekirdek perdeler ile yapılacak binalar, sahip olduğu diğer güçlü özellikleri  yanı sıra taşıyıcı sistem omurgasına sahiptir. Fore kazık imalatlarıyla doğal zemin üzerine oturtulan bu yapılar bütünlük düşünülen bir tasarım ile hazırlanmıştır. Yani temelden çatıya tüm katların birbiri ile etkileşimi hesaplanmıştır. Değişken kalınlıklı sürekli radye temel sistemi kullanılarak komşu yapılarla da uyumlu bir düzen oluşturulmuştur.

FikirtepeDBArchitects Projesinin Ayrıcalıkları

Diğer projelerden farklı olarak Fikirtepe DBArchitects projesinde tüm yapı özellikleri tek tek incelenerek, analiz edilerek hazırlanmıştır. Su yalıtımı ve ses yalıtımı için gerekli tüm çalışmalar yapılıp; radye temel altında tavan ve duvarlarda su yalıtımı yapılacaktır. Ses yalıtımı için gerekli çalışmalar yapılacak ve bağımsız daireler arası kusursuz yalıtım olacaktır. Hidrofor ve su depolarının olduğu yerlerde tüm dairelere özel ses yalıtımı sağlanacaktır. Ayrıca tüm yapılar dış cephesi için mekanik montajlı cephe içerisinde ses yalıtımı planlanmaktadır. c Fikirtepe DBArchitects ile güvenli inşaat ve zemin ile yapılmış konutlarda yaşayabilirsiniz.

FikirtepeDBArchitects Projesi Genel Özellikleri

Nisan 2017 ‘de teslim edilmesi beklenen proje ile kusursuz konutlar ve yaşam alanları vaat edilmektedir. İnşaatın hala sürdüğü proje konutlarının satışı da devam ediyor. Projenin konutlar açısından özelliklerini saymak gerekirse;

  • Proje blok sayısı 5’tir.
  • Toplam konut sayısı 200’dür.
  • Proje alanı 9.500 metrekaredir.

Fikirtepe dönüşüm projesi Fikirtepe DBArchitects ile ev sahibi olmak size hayalinizden daha fazlasını kazandırır. Sosyal çevreniz genişler ve eski mahalle samimiyeti ile güven içerisinde yaşayabilirsiniz. Spor yapmak ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak adına saatlerce yol gitmek yerine yeşil alan ve yürüyüş alanlarında huzurlu ve güvenli zamanlar geçirebilirsiniz.

24 saat güvenliği bulunan konutlarda otopark sorunu yaşamadan kapalı ve açık otopark alanlarından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda toplu taşıma için kapınızın önünde bulunan duraklardan yararlanabilir, evinizden projeye yakın okul, hastane ve alışveriş merkezlerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Kategori:   
İletişim Bilgileri
Telefon: 0212 465 5100
Websitesi:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konut Projeleri - Ofis Projeleri - Ticari Projeler

ilgilendiğiniz proje hakkında proje kampanyalarını konut fırsatlarını ve daha birçok bilgiyi sizlere ulaştıran portal olarak bizler istanbul projeleri, ankara projeleri, izmir projeleri başta olmak üzere birçok ilimize ait proje haberlerini konut projeleri ticari projeler avm projeleri, yatırım fırsatları, yeni projeler gibi alanlarda detaylı inceleme yaparız. Proje Lansman 2017 projeleri, 2017 konut projeleri, türkiye genelinde tüm projeleri incelemesinin yanı sıra istanbul konut projeleri, istanbul avm projeleri ve istanbul proje yatırımları konularını sizler için detaylı olarak inceler ve kullanıcıya yatırım yapacağı firmayı ve projeleri inceleme fırsatı sunar.