Sakin Kent’te en fazla 2 kat olur!

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, “Sakin Kent” Akyaka beldesinde TOKİ tarafından 8 kat bina yapılacak iddialarına ilişkin, “Burada yapılacak plan notu açık. 2 kattan fazla bir yapılaşma mümkün değil” dedi.

Akyaka beldesinde Milletvekili Ali Boğa ile incelemelerde bulunan Özden, bazı kişilerin bölgede 8 kat binaların yapılacağı iddiasıyla vatandaşların kafasını karıştırdığını söyledi. Bölge halkının sorularını da yanıtlayan Özden, Akyaka Belediye Başkanının siyasi Yatırım amacıyla halkı yanlış bilgilendirdiğini savundu.

Bölgede 2 kat üzerinde bina yapılamayacağını belirten Özden, “Burada yapılacak plan notu açık. 2 kattan fazla bir yapılaşma mümkün değil ama birileri hala halkı yanlış bilgilendirerek yalan ve yanlış üzerine siyaset yapıyor. Keşke bu yürüyüşlerde harcadıkları enerjilerini daha güzel işler yapmaya harcasalar” diye konuştu.

Ula’ya bağlı Kızılyaka köyünün altgeçit inşaatı çalışmalarını da inceleyen Boğa ve Özden, çalışmanın hızlı devam etmesinden duydukları mutluluğu ifade ettiler.

Milletvekili Boğa, MuğlaFethiye karayolunun hizmete girmesiyle yolun köyü ikiye böldüğünü ve yerleşim alanıyla Tarım alanlarının yolun ayrı taraflarında kaldığını söyledi.

Köy halkının hayvanlarını yolun karşısına geçirirken sıkıntı yaşadığına işaret eden Boğa, “Köy halkı imza toplayarak altgeçit yapılması talebinde bulunmuş, ancak yolun zemin yükseklik farkı altgeçide uygun olmadığı için sorun çözülememişti. Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü ile 2.5 metre eninde 2 metre yüksekliğinde bir alt geçit yapılması konusunda mutabakat sağlandı. İnşaatına başlanan alt geçidin bir ay içerisinde tamamlanması hedefleniyor” diye konuştu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir