Seymen Köyü Konut Analizi

- Kategori: Kentsel Dönüşüm

Eski adı Cüce Sekban olarak geçen Seymen köyü konut analizi sonuçlarına baktığımız zaman bölgenin 20 bin kilometre karelik bir arazi içerisinekurulduğunu anlayabiliriz. Yaklaşık olarak bin kişinin ikamet ettiği köyün rakımı ise 110 metredir. İstanbul şehir merkezi içerisine 78 km mesafede olan bölge Silivri merkeze de 13 km’dir. Yolçatı köyü, Çeltik köyü gibi köylerle komşu olan Seymen’de tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Tarımın gelişmesi bölgedeki arazilerin de nasıl değerleneceği anlamında fikir sahibi olunmasını sağlamıştır. Seymen köyü sakinleri tarımla uğraştığı için, inşaat firmaları bu alanlardaki boş arazileri almaya yeltenmemişlerdir.

Silivri bölgesine baktığınız zaman nüfusun gittikçe gençleştiğini görebilirsiniz. Bu da bölgenin doğal olarak konut anlamında modernleşmesini sağlamıştır. Gelen küçük yatırımcılar daha modern konutlar dikerek bölgenin görünümünü değiştirmiştir. Ayrıca Kavaklı gibi ünlülerin villalarının olduğu sakin alanları da mevcuttur. Bu da doğayı seven ve şehrin kalabalığından kaçmak isteyen insanların bu alana gelmesini sağlamıştır. Silivri konut analizi sonuçları gösterir ki bölgedeki kentleşme ve fiyatlar gittikçe yükselmekte, fakat beklenen seviyeye ulaşması için daha zaman geçmesi gerekmektedir. Bunun nedeni de büyük arazi yatırımcılarının şu an başka ilçelere yatırım yapmaya öncelik vermesidir. Bu yatırımcılar tekrar ilçeye yöneldiği zaman bölge farklı bir hal alacaktır.

Silivri’de Yazlık Yatırım Hangi Bölgelere Yapılır?

Yatırımınız yazlık bir ev yapmaksa, arazi alarak kendi isteklerinize göre bir konut inşa etmek istiyorsanız bunun için Silivri içerisinde en güzel alanlardan biri Selimpaşa’dır. Sahil şeridi yazlıkçılar için elverişlidir ve nüfusu da yaz aylarında büyük oranda artar. Fakat çiftlik evi gibi daha yalıtılmış ve sahile uzak bölgeler düşünüyorsanız o zaman bunun için de ilçede alternatifleriniz mevcuttur. Silivri bölge analizinden coğrafi konumlarına ve nüfus yoğunluklarına bakabilirsiniz.

Kavaklı gibi beldeler daha yalıtılmış ve bahçeli, müstakil evler inşa etmek için daha uygun yerlerdir. Ayrıca burada Orhan Gencebay ve başka bir çok ünlünün de villası olduğu bilinmektedir. Bu nedenle arazi fiyatları İstanbul emlak piyasasına bakarsanız bir miktar daha yüksek olacaktır. Ama yine de İstanbul merkeziyle kıyaslandığında size uygun geleceği aşikardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir