Soğanlı Mahallesi Konut Analizi

- Kategori: Kentsel Dönüşüm

Önemli yatırım kentlerinde olan İstanbul’da ilçelere ve mahallerine göre önemli yatırımlar gelişmektedir. Sürekli değer kazanan ve büyüyen bir sektör olasının yanı sıra, pek çok karlı yatırımında girişimi olmaktadır. Bu nedenle de 72 bin kişilik bir nüfusa sahip olan Bahçelievler’e bağlı Soğanlı, yatırım yapmak isteyenler için genel durumu gözler önüne seren analizlere sahiptir. Soğanlı Mahallesi konut analizi noktasında konutların fiyat dengeleri ve ortalama içerikleri ortaya çıkmaktadır.

Konutların satın alımları, kiraya verilen tutarları ve geri dönüş süreleri bu analizler içerisinde bulunmaktadır. Böylece İstanbul emlak dahilinde kendilerine pay isteyenler, pek konutun Soğanlı Mahallesi için ne durumda olduğunu anlayabilirler. Yapılan analizlerin her zaman temel sonuçları sağladığı ve olası-değişken miktarlara sahip olduğu da unutulmamalıdır.

Soğanlı Mahallesi Satılık Konut Analizleri Nasıl?

Satılık konutlar için fiyat dengeleri metre kare üzerinden hesaplandığında 2,885TL’dir. Bu rakam, gün geçtikçe artmakta ve belirli yükselişe sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra 100 metre kare üzerinden olan fiyat dengeleri de hesaplandığında evlerin ortalama fiyatları 285 bin TL ile belirlenmiştir. Bu genel ortalama fiyat pek çok konutun dorudan satış miktarını oluşturmaktadır.

Bunun yanı sıra, daha uygun fiyatlı konutlardaki minimum fiyatlar 214 bin TL iken, maksimum tutardaki fiyatlarda 357 bin TL rakamlarına ulaşmaktadır. Bu nedenle de konutların genel satış fiyat içerikleri değerlendirilerek, yatırım bu bağlamda düşünülebilir. Bahçelievler bölge analizi noktasında da Soğanlı Mahallesinin önemli bir katkı payı bulunmaktadır.

Soğanlı Mahallesi Kira ve Amortisman Süreçleri

Kira değerleri göz önüne alındığında metre kare kiralık tutarlar, 12TL ve eklenen kuruşlardır. Böylece 12TL metre kare kiralık satış rakamları ile Soğanlı Mahallesinde kiralık bir konut bulabilmek mümkündür. Bahçelievler konut analizinde kira bedellerinin ortalaması yıldan yıla farklılıkta göstermektedir.

Kiraların genellikle 100 metre karelik konutlar için tutarı 1212TL olmaktadır. Bu rakamlar kiraya verilen konutların en düşüğü 910TL civarında verilirken, en yüksek rakamlar 1515TL’ye kadar erişmektedir. Böylece amortisman süresi de 20 yılı bulan bir konut alımı Soğanlı Mahallesi üzerinde isteğe bağlı olarak yapılabilir. Tüm detaylar ve analiz verileri incelendiğinde yatırım için Soğanlı’nın ne tür bir akıbeti olduğu gelecek planlaması adına belirlenebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir