Son Yıllarda Yapılan Proje İle Beyoğlu İlçesinin Emlak Değeri 50 Kat Arttı

- Kategori: Bölge Analizi
Son Yıllarda Yapılan Proje İle Beyoğlu İlçesinin Emlak Değeri 50 Kat Arttı

İstanbul ilinde yapılan kentsel dönüşüm projeleri ve özel konut projeleri bu ilin her ilçesinde bir gelişim sağlamıştır. Bu konu kapsamında özellik ile de son zamanlarda gelişimini büyük ölçüde arttıran bir ilçe varsa o da Beyoğlu ilçesidir. Son zamanlarda İstanbul ilinin gerek yerli yatırımcılar tarafından gerekse de yabancı yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen ilçesi Beyoğlu olmuştur. Bundan dolayı da bu ilçe üzerindeki emlak değerleri son yılda yaklaşık olarak 50 kat artmıştır.

Geleneksel ve tarihi bir yapıya sahip olan bu ilçe son 10 yıla baktığımızda modernleşme anlamında da büyük adımlar atarak her türde insana hitap edecek seviyeye gelmiştir. Bu sayede insanların yerleşim bölgesi olarak Beyoğlunu seçmesi mantıksız değildir. Ayrıca sahip olduğu bölge olanakları ve ulaşım çeşitliliği de emlak değerlerinin ve yerleşim bölgesi olarak gelişiminde de önemli bir faktör olmuştur.

Beyoğlu İlçesine Yapılacak Olan Son Yatırımlar

Beyoğlu ilçesinde kentsel dönüşüm projeleri hali hazırda hala devam etmektedir. Bundan dolayı aslında bu ilçenin tam anlamı ile gelişimini bitirdiği söylenemez. Bu konu kapsamında bölgede yer alan GalataportHaliçportTarlabaşı Okmeydanı ve Piyalepaşa bölgelerinde yeni kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştirilecektir. Bu projeler kapsamında devletin bu bölgeye toplamda 3 yıl içinde 10 milyarlık bir değerde yatırım yapması bekleniyor. Bu durumda Beyoğlu ilçesinin yeni projelere açık olduğunu ve emlak değerinde daha fazla bir artış gözükeceğinin sinyallerini vermiştir.

Ayrıca ilçe üzerinde 11 bin yeni iş yeri açılmış ve bunun ile birlikte de uzun yıllardır yerleşim alanı olarak kullanılmayan 6 bin bina da yeniden revize edilerek kullanıma açılmıştır. Ayrıca 2004 yılındaki istihdam sayısı ile şu an ki istihdam sayısı arasında 2 kattan fazla bir değer vardır.

Beyoğlu İlçesinde Yapımı Tamamlanmış ve 2017 Yılında Yapılması Beklenen Projeler

Kentsel dönüşüm ve konut projeleri gibi bir çok unsurdan dolayı devlet Beyoğlu ilçesinde projelerini gerçekleştirecektir. Bu konu kapsamında bu yıl ilk adımları atılması beklenen projelere bir baktığımız zaman karşımıza aşağıdaki projeler çıkacaktır.

  • İstanbul’un önemli deniz giriş alanlarından olan Galataportta ilk turizm işletme belgesi alınmasını sağlayacak olan Galataport Projesi
  • Uluslararası gayrimenkul ödüllerinde en iyi kentsel yenileme projesi ödülü olan Taksim 360 Kentsel Yenileme Projesi
  • Kaliteli otellerin yapılacağı Haliç Yat Limanı Projesi
  • Türkiyede özel sektör tarafından gerçekleştirilen ilk ve en büyük proje olan Piyalepaşa İstanbul Projesi
  • Grand Pera Emek Sineması Projesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir