Talep nedeniyle projeleri erkene aldı!

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

NEF Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, mevcut projelerinin hızlı satışı nedeniyle yeni yatırım planlarının lansmanlarını öne çektiklerini söyledi. 2014’te planlanan iki proje bu yıl tanıtılacak.
Mevcut projelerin hızlı satışından dolayı bazı yatırımlarını öne aldıklarını söyleyen NEF Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, planlarına ilişkin bilgiyi düzenlediği iftar yemeği sonrasında yaptı. 2014 yılında planlanan bazı proje lansmanlarını bir yıl öne çektiklerini söyleyen NEF Timur “Eylül-ekim aylarında 2 proje lanse etmeyi düşünüyorduk, Haliç projemizde yer alan 300’e yakın Konut için yaklaşık 17 bin kişi satış ofisimizi arayarak 3 bin’den fazla randevu aldı. Projemize olan yoğun ilgi ve satış hızından dolayı, üçüncü proje lansmanını da 2013 yılı içinde yapmaya karar verdik” dedi. Projelerden birinin Kağıthane‘de olacağını, diğerlerinin ise yine Avrupa Yakası‘nda ve merkezi lokasyonlarda planlandığını belirten Timur, ‘merkezi lokasyonu’ ise ana ulaşım yollarına yakınlık olarak tanımladı. Timur, Kağıthane‘de konumlandıracakları yeni proje için, dünyaca ünlü 5 farklı tasarım ofisinin kendi istekleri ile yeni projenin Mimari tasarım yarışmasına katıldığını ve bu doğrultuda yeni projenin oldukça dikkat çekeceğini belirtti. Emlak sektöründeki fiyat artışına da değinen Timur, bunun sebebinin maliyetlerdeki artış olduğunu belirtti. Timur “Arazi fiyatları konusunda Türkiye’de hızlı bir artış var. İşçi maliyetlerini düşürmek de mümkün değil” dedi.

Faiz artırımı normal

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu‘nun faiz artırımı konusundaki soruları yanıtlayan Erden Timur, şunları söyledi; “Dünyada konjonktür değişti. ABD’de faiz oranı yüzde 2,5 civarında. Bu nedenle Merkez Bankası’nın bu kararının normal olduğunu düşünüyorum. Kararı olumlu değerlendiriyoruz. Sektöre elbette yansıması olacaktır. Ancak potansiyel alım gücünü çok az etkileyecektir. Ancak Tüketici güven endeksi’nde bir düşüş yaşanırsa etkileri daha büyük olur” dedi.

Kaynak: Star

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir