Tema İstanbul Satış Ofisi

- Kategori: Mimari Tasarımlar
Yazgan Mimarlık ve Tasarım tarafından projelendirilen Tema İstanbul satış ofisi binası mimarisi ve iç mekân düzenlemeleriyle oldukça modern bir görünüme sahip.

Satış ofisi konsept anlamında çok farklı bir görünüm çiziyor. Soyut bir kabuk çalışmasını andıran proje, pazarlamanın önemini ortaya çıkaracak büyük avantajlar sağlıyor. Şeffaflık vurgusu taşıyan bina, peyzaj açısından da destekleniyor.

Tema İstanbul projesinin mimarları tarafından kurumsal imajı dışarıya yansıtabilmek için tasarlanan ofis binası, TEM otoyolundan geçenlerin de dikkatini çekiyor.

Yazgan Tasarım Mimarlık imzasını taşıyan satış ofisi, heykelsi bir değer taşıyor. Yerden yüksekte kalan binanın genelinde görsel bir devamlılık sağlanarak kullanıcıların içeriye davet edilmesi sağlanıyor.

Tema İSTANBUL Ön Peyzajı, özgün mimari yapısıyla Satış Ofisi ve Yönetim Binası önünden, TEM Güney Yan Yola uzanan, toplamda 65.000 m² büyüklüğündeki arazide gerçekleştirildi.

  • Yaklaşık 10 futbol sahası büyüklüğüne eşdeğer alanda gerçekleştirilen peyzaj, yatırımcılara da projeye verilen önemi net bir şekilde gösteriyor.

Sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda tasarlanan ofis konsepti, Tema İstanbul projesi hakkında bilgi almak isteyenleri ağırlıyor. Dış cephedeki şeffaf görünüm ofisin içinde de devam ediyor. Müşterilerini geniş bir lobide karşılayan satış ofisi, yan camlarla yarattığı aydınlık havayı tavandaki cam donanımla ofisin her tarafından sürdürüyor.

Peyzaj alanlarında kullanılan yeşilin her tonu ofisin içinde de gözle görülür bir şekilde kullanılarak bütünlük sağlanıyor. Yatırımcılara hayal edemeyecekleri bir yaşamın gerçek olduğu fikrini satış ofisinde vermeye başlayan Tema İstanbul tanıtım binası Bahçeşehir-Mahmutbey otoyolu üzerinde yer alıyor.

Facebook Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ankara’da “Mutlu Ofis” Kavramı Yükseliyor

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri,