Toki’den Açık Artırma ile Arsa Satışı

- Kategori: Toki - Emlak Konut Haberleri

Toki açık artırma ile arsa satışı yapmaya başlıyor. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Ergün Turan yazılı açıklama yaparak atıl durumda olan kamu arazilerini alt ve orta grup gelire sahip kişilere konut üretmek için kullanmaya başlayacaklarını, bu konuda değerlendirmele yaptıklarını bildirdi. Turan yaptığı yazılı açıklamada sanayi, eğitim, sağlık gibi alanlarda kullanmak üzere boş olan arazileri değerlendirmeye başladıklarını dile getirdi.

Ergün Turan bu aşamada ilk olarak İstanbul ve çevresine yöneldiklerini belirtirken İstanbul’un Başakşehir ilçesi içinde yer alan Kayabaşı bölgesindeki taşınmaz alanları yüzde 25’i peşin ödeme olacak biçimde; 6 aya varan vadelerle açık arttırma ile satacaklarını açıkladı. Kayabaşı bölgesinde yer alan Olimpiyat Stadı’nın kuzeyinde yapılacak olan devlet hastahanesinin yakınında yer alan ve 902 ada, 6 parsel büyüklüğüne sahip olan alanın açık artırma ile satışa sunulacağını dile getiren Turan bölgenin değerinin 40 milyon 18 bin lira olduğunu sözlerine ekledi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Ergün Turan açık arttırma ile satışa sunulan bölgenin yalnızca bir bölge ile sınırlı kalmadığını açıkladı. İstanbul’da yer alan Kağıthane Hasdal Kavşağı Arıcılar Mevkisi Akaryakıt ve Bakım Alanı için de böyle bir plan yapıldığını ve bölgenin satışa sunulmuş olduğunu belirten Turan, bölgenin büyüklüğünün 7 bin 757 ada, 1 parsel olduğunu ve alanın 4 bin 756 metrekare olduğunu sözlerine ekledi.

Açık Artırma ile Satış Yapılacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Ergün Turan; İstanbul dışındaki bölgelerde de  açık artırma ile arsa satışı yapılacağını belirtti. Bu alanlardan birisi de İzmir olacak. İzmir’de yer alan Bornova ilçesi Doğanlar bölgesinde bulunan iş yeri, hizmet alanı, akaryakıt, LPG, ticaret alanı, servis istasyonu ile otopark alanlarının dörtte biri peşin, kalan kısmı da 24 aya kadar süren vade ile satılacağını dile getiren Turan, bölgenin toplam büyüklüğünün 135 bin 750 metrekare olduğunu bildirdi. Arsanın değerinin 95 milyon 25 bin lira olduğunu belirten Turan bölgenin gelişmiş ve merkezi bir yerde olduğuna dikkat çekti.

Adana’da Açık Artırma ile Satış

İzmir ve İstanbul dışında Adana Şakirpaşa’da 4 bin 186 metrekarelik bir alan içinde yer alan  akaryakıt istasyonunun da açık artırma ile satışa sunulacağı ve arsanın değerinin 14 milyon 377 bin lira olduğu belirtildi. Arsanın istenen ücreti yarısı peşin kalan kısmı da 12 ay vade şartı ile ödenebilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir