Tüm ilçelere kameralı güvenlik

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Hatay’ın tüm ilçeleri son teknolojiyle donatılmış MOBESE sistemine kavuşuyor.

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE) Projesi kapsamında, Hatay’ın tüm ilçeleri son teknolojiyle donatılmış plaka tanıma sistemlerini de kapsayacak şekilde MOBESE sistemine kavuşacak.

Proje dahilinde il merkezinde 53 MOBESE kamera noktasında, 84 kamera, 4 Plaka Tanıma Sistemi (PTS) 6 kırmızı ışık hız ihlal tespit sistemi kurulacak.

İskenderun’da, 45 MOBESE kamera noktasında, 60 MOBESE kamerası, 4 PTS, 2 kırmızı ışık hız ihlal sistemi yer alıyor. Dörtyol’da, 37 MOBESE kamera noktasında, 53 MOBESE kamerası, 7 termal kamera olmak üzere toplam 60 kamera, 2 PTS kurulum aşamasında olup, kısa sürede faaliyete geçmesi planlanıyor.

Bunun yanı sıra Hassa, Erzin, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı, Altınözü ve Kırıkhan ilçelerinde de MOBESE kurulum çalışmaları başlatıldı.

MOBESE ile suçun oluşmasını önleyici tedbirlerin alınması, meydana gelen olayların en kısa sürede aydınlatılması, suç ve suçlularla mücadelede gelişen teknolojik imkanların kullanılması, işlenmiş suçların tespiti ve faillerinin yakalanması amaçlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir