Türkiye yabancılara konut satışında hedef büyüttü.

- Kategori: Emlak Haberleri
@Proje Lansman

Yabancıya ne kadar konut sattık?

Mütekabiliyet Yasası çıktıktan bu yana yabancılara 8 bini Konut olmak üzere 11 bin taşınmaz satıldığını belirten Çevre ve Şehirlicik bakanı Erdoğan Bayraktar, ”Oturma sürelerinde yapılan düzenleme ile 2013’te bu oranları 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Cannes’daki Gayrimenkul fuarıyla ilgili yazılı açıklama yapan Bayraktar şöyle devam etti :”Fuarda kurulan Türk çadırı ile şirketler projelerini başka ülkelere pazarlama şansı buldu. Artık Türkiye’nin dünya Emlak piyasasında hatırı sayılır bir yeri oldu. Bu nedenle de yabancı Yatırımcı son yıllarda Türkiye’ye Yatırım yapmak için sıraya girdi. Emlak sektöründe yaşanan hareketlilik sayesinde dünyada yaşanan krizlerden Türkiye etkilenmedi. Gelişmiş ülke ekonomilerine karşın Türkiye dünyanın göze çarpan ve yükselen ekonomileri arasına girdi.”

YABANCI TURKİYE’YE NEDEN GELİYOR?

Açıklamasında, çıkarılan Mütekabiliyet Yasası ile yabancılar artık Türkiye’de sadece Tatil amaçlı değil, uzun süre kalmak istediğine dikkat çeken Bayraktar ”Yasadan sonra gerek Avrupa ülkeleri olsun gerekse Ortadoğu ülkelerinden ciddi alımlar oldu. Bu da gösteriyor ki, Türkiye artık bir cazibe merkezi oldu. Oturma süreleri ile ilgili de çalışmalarımız sürüyor. Bu süreleri 6 ay ya da bir yıla çıkarmak için uğraşıyoruz. Çünkü bizim ülkemize gelenler sadece 3 ay değil daha uzun süre kalmak istiyor.” dedi.

Kaynak:Habertürk

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir