Yeni Yıl Kıbrıs’a Uğurlu Geldi!

- Kategori: Emlak Turizm
Yılbaşı döneminde Kıbrıs’ta yeni yıl bolluğu yaşandı. Otellerin tamamına yakınında %100’e varan doluluk oranları ekonomi üzerinde hareketlilik yaşanmasını sağladı.

Özellikle kumarhanesi bulunan otellerde yaşanan yoğunluk önceden tahmin edilemedi. Hem eğlence, hem konaklama hem de gala yemekleri için tercih edilen bir adres olarak dikkat çeken Kıbrıs, ünlü sanatçıların katılımıyla unutulmaz bir eğlenceye imza attı. Gülben Ergen, Seda Sayan, Volkan Konak, Ziynet Sali, Koray Avcı, Funda Arar, Muazzez Abacı ve Serdar Ortaç gibi sanatçıların sahne aldığı otellerde yer bulmak imkânsız olurken; 2017’ye Kıbrıs’ta merhaba demek isteyenlerin adaya akın etmesi turizm açısından da avantaj sağladı.

         5 Yıldızlı Oteller Tercih Edildi

Yılbaşı eğlencesi ve konaklama için 5 yıldızlı otellerin tercih edilmesiyle birlikte maliyetler de netlik kazandı. Hem konaklama hem de gala yemeğine katılacak olan kişiler ortalama olarak 2 bin 500 TL maliyetle karşı karşıya kaldı.

Yetkililer TV8’in patronu Acun Ilıcalı’nın adaya olan katkısını anlatmakla bitiremiyor. Kıbrıslı Türkler ve işletmeciler üzerinde büyük emeği olan programlara imza atan Acun Ilıcalı; sadece ekonomi üzerinde değil, gençlerin hedeflerini geliştirmesi anlamında da büyük emek sahibi. Survivor yarışmasının finalini Kıbrıs’ta yapan Ilıcalı, bu senede tercihini Kıbrıs’tan yana kullanacak. Kıbrıs’ın finaller öncesinde de sonrasında da turizm atağına kalktığını belirten yetkililer Acun Ilıcalı’ya da ‘’ Fahri Büyükelçilik ‘’ unvanı verilmesini istiyorlar.

Sadece Türkiye’de değil başta Yunanistan olmak üzere tüm Avrupa’da tanınan bir program olan Survivor; Kıbrıs’ın tüm dünyaya tanıtılmasında büyük katkı sağlıyor. KKTC vatandaşı Derya Çavuşoğlu ile Bodrum’da evlenen Bekir Aksoy’da KKTC vatandaşı olmak için İçişleri Bakanlığı’nın yolunu tuttu. Yapılan başvuru ve inceleme sonrasında KKTC vatandaşlığı belgelerine de sahip olan oyuncu Bekir Aksoy, eşiyle birlikte Kıbrıs’ta yaşıyor.

         Gayrimenkul Yatırımcısı İçin Güvenilir Liman

Kuzey Kıbrıs’ın gayrimenkul açısından değerlendirildiği zaman geleceğinin parlak olduğunu açıklayan TSKB Gayrimenkul Değerlendirme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya; Kıbrıslı Türklerin fırsatları değerlendirmesini önerdi. Uzun vadede incelendiğinde bölgenin güvenilir bir liman olma özelliği göstermesi, gayrimenkul fiyatlarının da artmasına neden olacak. Ünlülerin tercihlerini oluşturan Girne’de emlak fiyatları artış göstermeye başladı.

5 yıldızlı otelleri, denizi, doğal güzellikleri ve tarihi değerleriyle fark yaratan bölge; fiyat açısından karşılaştırıldığında da Türkiye’deki tatil beldelerine oranla çok daha ucuz kalıyor. Kısa vadede otel sayısının ve yatak kapasitelerinin artmasıyla beraber özellikle yatırımcılar uygun fiyatlı konut bulmak konusunda zorluk yaşayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir