SON DAKİKA

Ilgın İnşaat WEHaliç Projesinin Lasmanını Gerçekleştirdi.

Bu haber 10 Ekim 2017 - 13:16 'de eklendi ve 731 kez görüntülendi.

Ilgın İnşaat WEHaliç Projesinin Lasmanını Gerçekleştirdi. TOKi ve Emlak Konut GYO’nun en büyük müteahhit firmalarından Ilgın inşaat’in Gaziosmanpaşa Belediyesi işbirliğinde hayata ilk markalı konut projesi WE Haliç ile Türkiye’nin master planlı dönüşüm projesi olarak inşaat ve gayrimenkul sektörüne WE Haliç sektöre damga Gelecek projelere örnek teşkil dikkat çeken Ilgın inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yanmaz “istanbul’un merkezinde olan konumu ile Pierre Lotti, Tarihi Yarımada ve Haliç’e hakim yatırımcılarımız tarafından dikkat çeken projemizin yüzde 25’inin rezervasyonunu 10 ay gibi kısa bir sürede tamamladık.

Projemiz aracılığıyla Türkiye’nin gelişimine ve değişimin 1.2 milyar TL’lik yatırımla sağladığımız katkının parayla ölçülemeyecek kadar önemli olduğuna inanıyoruz.” diye belirtti. TOKi ve Emlak Konut’un en büyük müteahhit firmalarından Ilgin inşaat’ın, Gaziosmanpaşa Belediyesi ortaklığıyla sektöre kazandırdığı Türkiye’nin master plan ilk dönüşüm projesi olan WE Haliç, özellikle yatırımcilar tarafindan yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Satışa sunulduğu 2017 yılının başından bu yana, sadece 10 aylık süreçte, henüz maketi ve satış ofisi olmadan projenin yüzde 25’lik bir diliminin rezervasyonu gerçekleştirildi. Projenin detaylarının ve gelinen son aşamanın aktarıldığı basın toplantısında konuşma yapan Ilgin inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Halil ibrahim Yanmaz, WE Haliç ile hızlı bir gelişim süreci içerisinde bulunan bölgenin değişimine sağladıklari örnek katkıdan dolayı son derece mutlu olduklarını kaydetti.

ilgin-insaat-wehalic-projesinin-lasmanini-gerceklestirdi2

Yanmaz:

1990 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, TOKi ve Emlak Konut GYO ile birlikte okul, hastane, rektörlük gibi yapıları Türkiye’ye kazandırdık. Ilgin inşaat olarak sürdürdüğümüz iş birliklerine bir yenisini daha ekleyerek Gaziosmanpaşa Belediyesi ortakliğiyla sektöre kazandirmanin, WE Haliç ile bölgeye 1,2 milyar liralık büyüklüğe sahip, büyük ölçekli bir değişim ve yenilenme hareketi getirmenin mutluluğu ve hakli gururunu yaşlyoruz” dedi

ibrahim Halil Yanmaz:

WE Haliç sıradan bir dönüşüm projesi değil Projenin Master Planlı Kentsel Dönüşüm projesi olduğuna dikkat çeken Ibrahim Halil Yanmaz, konuşmasını “Projemizin en büyük özelliklerinden biri Türkiye’nin master plan kentsel dönüşüm projesi olmasıdır. Master plan, bir başka deyişle yol gösterme planı, bir şehrin uzun vadede gelişme şeklini gösteriyor. Yani söz konusu şehrin uzun vadeli ve geniş çaplı olarak ne şekilde gelişeceğine ilişkin hazırlanan plandır. Mas plan, o şehrin geleceğini belirler. Şehirlerin çoğu önceden hazırlanmış bir plana göre kurulmadıklarından dolayı zamanla bunların büyüme ve değişmelerini düzenlemek bir haline geliyor. WE Haliç’e sıradan bir kentsel dönüşüm projesi olarak değil, tüm bu unsurlar çerçevesinde bakmak ve yorumlamak gerekiyor” diye sürdürdü.

Yanmaz:

Türkiye Master Plan ile Dönüşmeli Türkiye’deki konut stokunun master plan kapsamında dönüşmesi gerektiğine dikkat çeken Yanmaz, “Türkiye’de beklenen bir deprem gerçeği var. Yerel ve anaken yönetimlerinin müteahhit firmaların dirsek teması halinde olup, Türkiye’nin dönüşümünde etkin rol almalar gerekiyor. Buradaki dönüşümü yaparken sadece bina bazında değil, ada bazında dönüşümün; master plan çerçevesinde yapılması gerekiyor. Bunun en güzel örneğini biz WE Haliç Projesi’yle başlattık.” dedi.

Yanmaz, sadece proje üreten değil, çözüm ortakliği sunan firma olarak bu misyonu zirveye taşımayı hedeflediklerini kaydetti. Yanmaz:

Şehrin ‘Kalbine’ tüneller, raylı sistemler geliyor” Projenin bulunduğu lokasyona da vurgu yapan ibrahim Halil Yanmaz, “Hizla gelişen bölge ve WE Haliç şehrin “kalbi” olarak yorumlanan bir lokasyona ve noktaya sahip. WE Haliç 15 Temmuz şehitleri Köprüsü’ne 8, Atatürk Havalimanı’na 10, Mecidiyeköy’e 7 dakika uzaklikta, Eyüp Sultan Camisi’ne yürüme mesafesinde yer ally Gaziosmanpaşa’nın gelişimine hükumetimiz de seyirci kalmadı. Bu kapsamda bölgeye ulaşım çeşitliliği giderek artıyor. Mevcut ulaşım akslarına ilave olarak, 2018 yılı içinde inşası başlanacak ve 2019 yılında da faaliyete girmesi planlanan Mecidiyeköy Mahmutbey ile Vezneciler Gaziosmanpaşa- Sultangazi metro hatları, Haliç Tramvayı ve proje aşamasında olan Alibeyköy Eyüp tünelleri WE Haliç’in ve bölgenin de konumunu daha da özel bir hale getirecek” diye belirtti.

Projeyle ilgili detayları aktaran ilgin inşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü ilhan Kaya, konuşmasında WE Haliç projesiyle

Yeşil Mahalle Hareketini” başlattiklarini belirterek, projenin bölgedeki en büyük projelerden biri olduğuna dikkat çekti. Projenin tamamlanıp yaşam başladığında yatırımclsina yaklaşık yüzde 70 kazandıracağını vurgulayan ilhan Kaya projenin detaylarl hakkında şu bilgileri verdi “WE Haliç projesi Eyüp sınırına komşu konumuyla ön plana çikiyor. Projemiz konut, bulvar ve çarşı konseptinde birimden WE Haliç 11 blokta 1.057 daire, 27 ticari ünite ile toplamda 1 bağımsız oluşuyor. Projemizde stüdyo daireden 5+1 daire seçeneğine kadar uzanan ürün gamımızla birlikte geniş bir alici kesimine hitap ediyoruz. Daire büyüklüklerimiz ise 50 metrekareden başlayıp 290 metrekareye kadar gidiyor” dedi.

Rezervasyonların Yüzde 8’i Yabancı Yatırımcılara

İlhan Kaya, “Mütekabiliyet Basın toplantısında yabancı ya sorulan sorular kapsamında biz de satış ve pazarlama çalışmalarımıza devam ediyoruz. MENA Yasası ve Avrupa ülkelerinden talepler allyor Bölgesi olarak nitelendirilen coğrafyadan, Rusya’da Yabancı vatandaşlar ağırlikl olarak yatırım amag ve rezervasyonları gerçekleştiriyoruz satislarımızın yüzde 8’lik bir dilimini oluşturuyor” dedi.

Kaya,: “Günümüz mahalle kültüründe yer alan, okul, yurt, cami de yine projemizde yer alacak. Bu kapsamda, 65 derslikli okul, bölgeye ve okula hizmet verecek yurt, Selçuklu mimari konseptiyle inşa edilecek yaklaşık 1.5 dönüm büyüklüğünde ve 2 bin 500 kişilik camimiz yer alacak. Projemizde ayrıca, 3 bin metrekarelik sosyal aktivite alanımız yer alacak. Bu alanda, kapali yüzme havuzu, hamam, sauna ve fitness bölümleri yer alacak. Projemiz 58 bin 500 metrekarelik alanda inşa ediliyor. Bunun devasa bir bölümünü doğaya saygımızı göstererek yeşile ve su detaylarına ayırdık. Ayrica daire başina 23 metrekarelik bir yeşil alan düşüyor Bu da yeşil mahalle hareketinin en büyük ispatidir. Projemizin teslim tarihi ise 2020” dedi.

ilgin-insaat-wehalic-projesinin-lasmanini-gerceklestirdi3

Bir mahallenin tüm ihtiyaçlarına yanıt vereceğiz Gayrimenkul sektörünün en önemli sertifikalarından, Uluslararası Çevre Dostu Mahalle sertifikası olan “LEED ND GOLD” sertifikasinin gerekliliklerini projede büyük bir titizlikle uyguladıklarını da sözlerine ekleyen Kaya, WE Haliç araciliğlyla kaybolmaya yüz tutan mahalle kültürünü yeniden canlandırmayı hedeflediklerini, bu kapsamda projeyi de bir mahallenin ihtiyaçlarına yanit verecek şekilde dizayn ettiklerini kaydetti.

Eski istanbul evleri “Bizce Yaşam” mottosuyla WE Haliç’te hayat buluyor WE Haliç projesinin tasarımı sırasında eski istanbul’un cumbali evlerinden ilham aldiklarini belirten han Kaya, konuşmasını şöyle tamamlad WE Haliç tasarlmiyla da diğer projelerden farkın ilk bakışta ortaya koyuyor. Projemiz, osmanlı Mimarisiyle günümüz mimari detaylarının birleştiği tasarimiyla Eski istanbul evlerinin ruhunu yaşatacak.

Projemiz, 3. katından itibaren istanbul’un bizce en değerli manzarası olan Pierre Lotti, Tarihi Yarımada ve Haliç manzarasına hâkim. Projemizin ismini de zaten bu eşsiz manzaradan yola çıkarak WE Haliç olarak belirledik. Sloganımızı da sunduğumuz yaşam alanlarıyla “Bizce Yaşam olarak sunduk.” şeklinde konuştu. 7 farklı ödeme seçeneği WE Ilgın Finans’ta Mümkün! wE Haliç’te lansmana özel konut almak isteyenlere benzersiz bir kampanya düzenleniyor. Düzenlenen kampanya kapsamında konut alicilarina benzersiz 7 farklı ödeme seçeneği sunuluyor. Kampanyada 12 ay taksit erteleme ve WE llgin Finans Modeliyle yüzde “o” 48 ay taksitli ödeme seçenekleri yer alıyor.

Ilgın İnşaat WEHaliç Projesinin Lasmanını Gerçekleştirdi. HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ AL

[]
1 Step 1
Previous
Next

PROJE HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.